סכסוכי קבלנים

תוכן עניינים

אחת התופעות אשר הפכה לפופולרית בקרב החברה הישראלית במהלך השנים האחרונות הינה תופעה של הפרת חוזי התקשרות מצד מקבלי השירות. אותם קבלנים אשר מבצעים עבודות למען יזמים או שאולי דמבצעים עבודות בתור קבלני משנה אינם מקבלים את התשלום שמגיע להם עבור עבודתם בחלק גדול מן המקרים. במקרים מסוימים מקבל השירות פשוט נעלם כלא היה ובמקרים אחרים מקבל השירות מתחמק על ידי תירוצים שטותיים במטרה להגיע להסכמה מסוימת עם הקבלן שנמצא במצב מצוקה בין כה וכה וכל זאת על מנת לתת לקבלן סכום כספי נמוך משמעותית בנוגע לעבודה שביצע. 

קבלנים רבים נוטים לחשוב כי במקרים מסוג זה אין דבר שניתן לעשות בנידון. אם אתם חלק מאותם קבלנים אנחנו כאן כדי לספר לכם שיש מה לעשות בנידון ויש למי לפנות. 

 

למי ניתן לפנות?

משרד עורכי דין דרעי רייפר מספק מענה מקיף לכל לקוח בהתאם לצרכים האישיים שלו. משרדנו מסייע בכל אחד מן הנושאים הבאים:

  • השבת הזכויות השונות אותם שלל מכם מקבל השירות. 
  • ריצוי עונש של מקבל השירות בשל העוגמה הנפשית שגרם לקוח. 
  • קבלת תשלומים נוספים הנוגעים לדרישות נוספות אותן דרש מקבל השירות.
  • קבלנים אשר ביצעו את העבודה שלהם בצורה מלאה אך לא קיבלו את התשלום המגיע להם על כך. 
  • הפרות חוזה קבלנים מול יזמים. 

 

סכסוכי קבלנים – סכסוכים משפטיים

בדרך כלל מקבלי שירות שאינם מוכנים לשלם לקבלן על העבודה שביצע מעדיפים לא להגיע לסכסוכים משפטיים עם הקבלן ובמקום זאת הם ממשיכים להתחמק ולא לספק את התשלום. 

במקרים מסוג זה הקבלן יכול להגיש תביעה תוך כדי שהוא נעזר בשירותיו של עורך דין בעל התמחות בתביעות קבלנים על מנת לקבל את הכסף שמגיע לו. 

לרוב הסכומים הכספיים עליהם מדובר הינם סכומים של מאות אלפי שקלים ואף יותר מכך. התקשרות באמצעות חוזה נחשבת להתקשרות מחייבת על פי החוק, אם מקבל שירות כזה או אחר מפר את חוזה ההתקשרות לקבלן יש אפשרות לקבל ייעוץ מעורך דין המתמחה בתביעות קבלנים ולדרוש ממקבל השירות את הכסף שמגיע לו. 

יש לציין כי לא מדובר אך ורק במקבלי שירות או יזמים בסדר גודל קטן אשר אינם מספקים לקבלנים את התשלום שמגיע להם, בלא מעט מקרים קבלנים נתקלים בסיטואציות בהן הם צריכים לתבוע מקבלי שירות בסדר גודל גדול מאחר והם אינם מוכנים לספק להם את התשלום שמגיע להם בעובר העבודה שביצעו. 

 

*הבהרה: האמור הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו משמש כתחליף לייעוץ/ליווי משפטי. אין לראות באמור משום המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהליכים, וכל המקבל החלטה על פי מאמר זה עושה זאת על שיקול דעתו ותחת אחריותו הבלעדית.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

שירותים נוספים בנושא נדל"ן

מאמרים בנושא נדל"ן

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: