עורך דין צוואות וירושות | מעל 35 שנים של הצלחה | דרעי רייפר ושות'

תוכן עניינים

במבט אל פני העתיד, אנו רוצים לוודא שיקירינו יהיו בטוחים ומוגנים לאחר פטירתנו. לשם כך, חשוב להכין צוואה מסודרת וחוקית המפרטת את חלוקת הרכוש שלנו. עורך דין צוואה וירושה מקצועי יכול לסייע לנו להבין את הסוגיות המשפטיות השונות ולהכין צוואה הולמת על פי רצוננו. משרד עורכי דין דרעי רייפר ושות' מתמחה כבר למעלה מ-35 שנה בתחום זה, ומטפל במאות לקוחות מדי שנה תוך מתן ייעוץ אישי ומקצועי. המשרד דואג לטפל בכל ההיבטים החוקיים של הצוואה, החל מצו קיום הצוואה ועד להתנגדויות ולפתרונות האפשריים – זאת, כדי שתוכלו להיות בטוחים שהרכוש שלכם יחולק בדיוק כפי שתכננתם. אם אתם מעוניינים להבטיח את עתיד משפחתכם, פנו למומחים של דרעי רייפר ושות'.

עורך דין צוואות וירושות

עריכת צוואה

הפעולה שלרוב אנו דוחים ודוחים, הלא היא עריכת צוואה, הינה הליך משפטי חשוב שמומלץ לבצע יחד עם עורך דין לענייני ירושה וצוואה. הליך, שבו אדם מנסח מסמך הקובע כיצד יחולקו הנכסים והרכוש שלו לאחר מותו. עורך דין צוואה מנחה את המצווה לגבי האופציות השונות עבור סוגי הצוואות, שואל שאלות על מצבו האישי, מנסח את המסמך בשפה ברורה ומדויקת מבחינה חוקית, ודואג לאמת את הצוואה כנדרש כדי שתהיה תקפה.

ישנן כמה סיבות חשובות המסבירות למה חשוב לערוך צוואה: ראשית, צוואה מבטיחה שרצונו האחרון של האדם אכן ימומש. בהיעדר צוואה בכתב יד או צוואה שבעל פה, הרכוש מתחלק על פי החוק ולא בהכרח על פי רצונות הנפטר. שנית, צוואה תמנע סכסוכים ועימותים בין בני המשפחה על חלוקת העזבון, אשר עלולים להוביל לקרעים ומריבות. 

והיהלום שבכתר: לכותב הצוואה יש שקט נפשי מאחר שהוא יודע שדאג כראוי לבני משפחתו ויקיריו לאחר מותו. עריכת צוואה היא אחריות אישית חשובה המאפשרת לאדם לתת מענה לשאלה לאן ילך רכושו לאחר מותו.

רבים תוהים לעצמם כיצד לערוך את הצוואה באופן תקין, או איך כותבים את הצוואה בכתב יד ושאכן תהיה תקינה לבסוף. כן, הלוואי שהיה מעין צ'קליסט לעריכת צוואה שאפשר להמליץ דרכו לכולם על הדרך הנכונה ויתאים לכל מקרה. לצערנו, אין כזה אך יש מספר דגשים לכך, מעין "כללי אצבע" שיפחיתו את הסיכויים לבעיות בהמשך.

זקוקים לסיוע עם צוואות/ירושות? לייעוץ ראשוני ללא עלות:

עו"ד צו ירושה – איך מתבצעות ירושות?

צו זה הוא מסמך משפטי רשמי בעל חשיבות עליונה בנושא ירושות. כאשר אדם נפטר ללא צוואה, לא ניתן כלל לחלק ולממש את העיזבון שהותיר אחריו בלי צו ירושה הקובע במפורט מי הם היורשים ומהו החלק היחסי של כל אחד מהם בירושה.

הצו ניתן על ידי הרשם לענייני ירושה, לאחר שאחד היורשים פונה בבקשה רשמית הכוללת מסמכים שונים כגון תעודת פטירה וקבלה על תשלום אגרה. התהליך אורך בדרך כלל חודש עד חודש וחצי, אלא אם מישהו מגיש התנגדות לחלוקה ואז הטיפול עובר לבית משפט.

הצו מעניק ביטחון ליורשים ומאפשר להם לממש בצורה חוקית ומסודרת נכסים כגון דירות, חשבונות בנק, ורכוש אחר. בשונה מירושה על פי צו, בירושה על פי דין היורשים אינם ניתנים לבחירה ונקבעים על פי החוק, ואין אפשרות להעביר את כל הרכוש לאדם אחד אם קיימים יורשים נוספים על פי החוק. לכן ירושה על פי דין (ירושה טבעית מכח החוק, שבדרך כלל אינה מצריכה התערבות של עורכי דין לענייני ירושה) מבטיחה את זכויותיהם של קרובי המשפחה, בעוד צוואה מאפשרת שליטה מוחלטת של המצווה בייעוד רכושו לאחר מותו.

מהו הגיל המומלץ לכתיבת צוואה, והאם כדאי להיעזר בעורך דין לענייני ירושה?

אף על פי שניתן לערוך צוואה בעדים בלי עו"ד ירושה, בכתב יד או בכל דרך אחרת החל מגיל 18, כמעט כל עורך דין ירושות שמבין את המשמעויות, ימליץ לעשות זאת החל מגיל 30 ומעלה או סמוך לאירועים משמעותיים בחיים כמו נישואין, לידת ילדים או רכישת נכסים. הסיבה לכך היא שככל שאדם מתבגר, מצבו האישי והכלכלי משתנה וכך גם רצונותיו לגבי חלוקת רכושו.

תהליך העריכה של צוואה כולל פגישת ייעוץ עם עורך הדין, בחירת סוג הצוואה המתאים וניסוח משפטי נכון של המסמך. לעתים, התהליך יכלול גם את הצגת הצוואה מול שופט. מומלץ לעדכן את הצוואה מעת לעת בהתאם לשינויים בחיים.

צוואה הדדית – מהי?

זוהי צוואה משותפת שעורכים יחד בני זוג, לבד או בעזרת עורך דין צוואה וירושה. במסגרתה הם קובעים כיצד יחולק רכושם לאחר מותם – האם כל הרכוש יעבור קודם לבן/בת הזוג שנשאר/ת בחיים ורק לאחר מכן ליורשים נוספים כגון הילדים, או שמא כל הרכוש יחולק ישירות לאותם יורשים נוספים עוד בחיי בני הזוג.

היתרון המרכזי בצוואה הדדית, הוא שהיא מגבילה את יכולתם של בני הזוג לשנות אותה ללא הסכמת בן/בת הזוג. כלומר, הם מבטיחים אחד לשנייה כי חלוקת הרכוש שסוכמה במשותף תכובד גם אם אחד מהם ילך לעולמו. עם זאת, במצבים מסוימים הדבר עלול להוות חיסרון אם אחד מבני הזוג יזדקק לשינוי הצוואה עקב נסיבות חדשות. או בלשון החוק, סעיף 8א לחוק הירושה, תשכ"ה-1965:

"בני זוג רשאים לערוך צוואות מתוך הסתמכות של בן הזוג האחד על צוואת בן הזוג האחר; צוואות כאמור יכולות להיעשות בין אם הזוכה על פי כל אחת מהצוואות הוא בן הזוג ובין אם הוא גורם שלישי, בין בשני מסמכים שנערכו באותה עת ובין במסמך אחד (בסעיף זה – צוואות הדדיות)."

פסילת צוואה

פסילת צוואה ע"י עורך דין ירושות

על פי החוק, ניתן לערער ולבקש לבצע פסילה של הצוואה במקרים שונים, כמו פגם בכתיבתה, זיוף חתימה, טענות לשפיות לקויה של כותב הצוואה, הורשה לפסולי דין ועוד. הליך פסילת צוואה המתבצע לרוב לאחר פטירת אדם על ידי קרובים שנפגעו מתוכן הצוואה, עלול לגרום למאבקים קשים במשפחה ולהוביל להליכים משפטיים ארוכים.

עורך דין לצוואות וירושות יכול לסייע מאוד בהליך זה – הן לאדם שמעוניין לפסול את הצוואה ולהוכיח שהיא אינה תקפה מבחינה חוקית, והן למי שמעוניין להגן על תוקף הצוואה שנערכה כדין. עורך הדין יברר את נסיבות כתיבת הצוואה, יאסוף ראיות ועדויות לחיזוק טענות הלקוח, וינהל את התיק המשפטי בבית המשפט מול הצדדים האחרים עד לקבלת הכרעה.

מתי ניתן לפסול צוואה, ואיך עורכי דין לענייני ירושה עשויים לסייע?

להלן מספר עילות לפסילת צוואה הנחשבות לשכיחות במדינת ישראל:

ליקוי בכתיבת הצוואה

קיימים מספר סוגים של ליקויים המאפשרים פסילת צוואה גם כאשר היא נערכה כדין, יחד עם עורך דין ירושות – טעויות סופר כגון ליקויים בניסוח, ליקויים בהבנה או ליקויים טכניים בכתיבה עצמה. למשל, אם הצוואה כתובה באופן לא ברור ומבלבל שלא מאפשר להבין את כוונת המצווה, או שיש בה סתירות פנימיות בין ההוראות השונות, הדבר נחשב כליקוי המצדיק פסילה. גם אם השמיט המצווה בשוגג פרטים מהותיים כגון שמות יורשים מסוימים או נכסים, ניתן לפסול מחמת השמטות. יתרה מכך, אפילו שגיאות כתיב או טעויות טכניות הפוגעות בהבנת הכוונה, עשויות להביא לפסילת הצוואה.

השפעה בלתי הוגנת על כותב הצוואה

כאשר אדם משפיע במרמה, באיומים או שמא מנצל מצוקתו של המצווה כדי "לסחוט" ממנו צוואה בניגוד לרצונו האמיתי – פסילת הצוואה ודאית. למשל, אם בן משפחה מאיים על אדם חולה ותשוש בניתוק קשר אם לא יוריש לו את רכושו, או מנצל את מצוקתו הכלכלית של אדם כדי להשפיע על תוכן הצוואה, זוהי השפעה בלתי הוגנת המצדיקה פסילה.

חוסר כשירות של המצווה בעת כתיבת הצוואה

כאשר אדם מבצע פעולה משפטית כגון כתיבת צוואה הוא חייב להיות כשיר לכך, כלומר בעל יכולת שיפוט תקינה והבנת המעשה שהוא מבצע. אם מוכח כי בזמן כתיבת הצוואה המצווה סבל ממחלת נפש קשה, היה בהשפעת סמים או אלכוהול ברמה השוללת שיקול דעת, או שהיה לקוי בכושר השיפוט מסיבה אחרת – הצוואה תיפסל בהכרח מחמת חוסר כשירות, דבר שעלול להוביל לאי הבנות ושם כבר עורך דין לענייני צוואה וירושה נכנס לתמונה.

תביעה לביטול מתנה

לעיתים אדם שקיבל מתנה – בין אם מתנה כספית, נדל"ן, או נכס אחר – מוצא עצמו מעוניין או נאלץ לתבוע את ביטול הענקת אותה מתנה. כלומר, לדרוש בדיעבד את ביטול העסקה או ההסכם שלפיהם הועברה לו המתנה כדי שזו תוחזר לנותן.

הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות – למשל, אם התגלה בדיעבד שנותן המתנה זייף מסמכים או חתימות הקשורים להעברה, או שהפעיל כפייה או הפחיד את מקבל המתנה כדי שיסכים לקבלה. גם אי עמידה בתנאי חוזה ההתחייבות שנלווה למתנה יכול לאפשר תביעה לביטול. גם אם ההתנהגות אינה נחשבת לעילה משפטית של "עוולה אזרחית", בתי המשפט עדיין עשויים במקרים מסוימים לאפשר את ביטול המתנה על סמך פגיעה במקבל המתנה, בתואנה להתנהגות מחפירה בעסקת המתנה.

ההליך החוקי כולל הגשת תביעה, איסוף ראיות, מתן תצהירים מטעם העדים בבית משפט וניהול המשפט מול הצד שכנגד עד לקבלת החלטה שיפוטית סופית לגבי ביטול המתנה או דחיית התביעה ותוקפה. יש לפנות לעורך דין לענייני ירושה המתמחה בתחום לצורך סיוע בנושא.

תביעות בענייני ירושה, ואיך עורך דין צוואות מסייע בכך?

הסוג הראשון הוא תביעות שניתן להגיש באמצעות עורך דין ירושות נגד הצוואה – אלו תביעות שמטרתן לערער על תוקף הצוואה או על זהות היורשים שנקבעו בה. למשל, תביעה לביטול צו קיום צוואה לאחר מתן הצו. התובע יכול לטעון כי הצוואה אינה תקפה מסיבות שונות ויש לשנות את זהות היורשים. השני הוא תביעות מחוץ לירושה, תביעות אזרחיות המוגשות בחייו של אדם על מנת למנוע פגיעה בזכויותיו או ברכושו. המטרה היא להגן על האדם ועל נכסיו העתידיים שיועברו בירושה.

סוג אחר הוא תביעות נגד ריקון עיזבון. אלו תביעות נגד אדם האמון על טיפול באדם חלש כגון קשיש או חולה, שמנצל לרעה את מצבו ופוגע בעיזבונו העתידי. מטרתן למנוע את ריקון נכסי האדם שיועברו בעתיד ליורשים.

והסוג האחרון: תביעות בין יורשים. אלה תביעות המוגשות ישירות על ידי יורשים כנגד יורשים אחרים בנוגע לחלוקת העיזבון. בדרך כלל, על רקע מחלוקת ביניהם על חלק ברכוש או חובות בעיזבון.

זקוקים לסיוע עם צוואות/ירושות? לייעוץ ראשוני ללא עלות:

סכסוכי ירושה בין אחים

סכסוכי ירושה בין אחים – פתרונות גישור

סכסוכים בין יורשים נגרמים ממגוון סיבות, אך האמת הרווחת עליה מסכימים כמעט בכל עולם המשפט – היא שניתן למנוע אותם. אז בואו נבין קודם כל, כיצד מתחלקת הירושה, איך זה מתגלגל למחלוקות וכמובן מהם הפתרונות הנפוצים, שעשויים להיות מוצעים על ידי עורך דין צוואות.

איך עורך דין לצוואות וירושות מבצע חלוקת ירושה בין היורשים?

חלוקת ירושה בין יורשים היא תהליך מורכב שלעיתים דורש הכרעות משפטיות. בראש ובראשונה יש לבדוק האם המוריש השאיר אחריו צוואה תקפה וחוקית. אם כן, במרבית המקרים הצוואה מחייבת וקובעת במפורש כיצד יחולק העיזבון בין היורשים. עם זאת, גם כאן יש לעיתים צורך בפרשנות משפטית של נוסח הצוואה או ביישוב חילוקי דעות בין יורשים.

בהיעדר צוואה נוטריונית או מכל סוג אחר, נכנסים לתמונה דיני הירושה על פי דין ועל פי קרבת משפחה למוריש. כאן ויכוחים ועימותים בין יורשים על חלקם היחסי הם עניין שכיח יותר. תפקידו של עורך הדין הוא ליישב מחלוקות אלה תוך פרשנות משפטית נכונה ומקצועית של הדין, הצוואה ורצון המוריש.

מחלוקות בנוגע לירושה בין היורשים

מחלוקות בנוגע לירושה הן תופעה שכיחה לאחר מותו של אדם. לעיתים קרובות, כאשר מדובר בסכומי כסף גדולים או נכסים יקרי ערך, היורשים מתחילים להיאבק זה בזה על חלוקת הרכוש. הסיבות למחלוקות יכולות לנבוע מקנאה, טינה ישנה, או תחושת עוול וחוסר צדק בחלוקה. יש מקרים בהם אחים נאבקים זה בזה על ירושה משותפת, ילדים טוענים שהוריהם מפלים אותם לטובת אחיהם, או בני זוג לשעבר נלחמים על זכויותיהם. מחלוקות אלה יכולות להסלים למאבקים משפטיים ארוכים ויקרים שפוגעים מאוד בקשרים המשפחתיים. עורך דין ירושות טוב בעינינו, יאמין בדרך של לנסות ולמצוא פתרונות הוגנים ומקובלים על כל הצדדים כדי למנוע פגיעה ביחסים לטווח הארוך. לרוב, עורכי דין בתחום הירושה הם גם בעלי ידע בגישור וככל הנראה יציעו פתרונות מתוך סל של הצעות מבוססות על ניסיון, ובהתאמה אישית ללקוח ולמקרה הספציפי המדובר.

עורכי דין לביטול צוואה

צוואה ניתנת לביטול על ידי המצווה בכל עת. כדי לבצע ביטול קביל של הצוואה שכבר התקבלה בפני רשות, על המצווה לחתום על צוואה חדשה המבטלת במפורש את הצוואה הישנה. לחלופין, אם המצווה אינו מעוניין להותיר צוואה חדשה, ניתן פשוט להשמיד את מסמך הצוואה הישנה. יחד עם זאת, מומלץ לחתום על מסמך בכתב המצהיר כי הצוואה הקודמת מבוטלת, על מנת למנוע בעיות בעתיד.

בנוסף לביטול על ידי המצווה, במקרים מסוימים בית המשפט רשאי לבטל צוואה לבקשת צדדים נפגעים. לדוגמא, אם יש חשד שהצוואה נחתמה כתוצאה מאיומים או הטעיה, או אם המצווה לא היה במצב נפשי תקין בעת חתימת הצוואה. אי לכך, אף על פי שצוואה היא הצהרת רצון מחייבת של המצווה, ישנן נסיבות בהן ניתן לבטלה בדיעבד. מומלץ להיעזר במקרה כזה בעורך דין לצוואה.

עו"ד התנגדות לצוואה

לאחר פטירת המצווה, בני משפחה הטוענים לזכויות ירושה יכולים להתנגד לצו קיום הצוואה שניתן על ידי בית המשפט. טענות התנגדות לצו קיום צוואה יכולות לנבוע ממספר סיבות ביניהן: טענה כי המצווה לא היה שפוי בדעתו בעת כתיבת הצוואה ולכן מדובר בצוואה לא תקפה. טענה נוספת יכולה להיות שהצוואה נכתבה כתוצאה מאיומים או השפעה בלתי הוגנת על המצווה. כמו כן, ניתן לטעון כי הצוואה היא מזויפת או שהמצווה ביטל אותה בעל פה לפני מותו.

בית המשפט ידון בטענות הנוגעות להתנגדות לצוואה ויחליט האם לאשר את הצו המורה על קיום הצוואה או לבטלו. על מנת להוכיח את הטענות, ניתן להגיש ראיות כמו חוות דעת פסיכיאטרית על מצבו הנפשי של המצווה, עדויות של קרובי משפחה וחברים, או מסמכים התומכים בטענה כי הצוואה הייתה אמורה להשתנות אך המצווה נפטר לפני שהספיק לעשות זאת. אם בית המשפט יקבל את ההתנגדות למתן צו קיום צוואה, הרכוש יחולק בהתאם לדין או לצוואה קודמת.

תפקיד עורך דין ירושה בהגנה על צוואה

לעיתים במהלך הליך ירושה נוצרות מחלוקות על תוקפה של צוואה שהותיר אחריו המוריש. נכסי העיזבון, דירות וכספים יכולים לגרום ליורשים פוטנציאליים לנסות ולערער על תוכן הצוואה. במצב זה, יורש שמעוניין לממש את הצוואה יכול לנקוט מספר אמצעים כדי להגן עליה. ראשית, איתור עדים שיכולים לאשר את נסיבות כתיבת הצוואה ואת העובדה שהמצווה היה שפוי בדעתו. שנית, הבאת ראיות כמו חוות דעת פסיכיאטריות המעידות על מצבו הנפשי התקין של המצווה. בנוסף, מומלץ לברר האם הצוואה נחתמה בפני עו"ד העוסקים בירושה כדי לוודא שלא נפל פגם בחתימה ובאופן שבו נוסח המסמך. פעולות אלה נועדו לחזק את תוקפה המשפטי של הצוואה ולהגביר את הסיכוי שבית המשפט יקבל את בקשת קיום הצוואה.

 

אילו שירותים נוספים מספק עורך דין צוואות וירושות, וכיצד הוא מסייע ללקוחותיו?

עורך דין ירושות מספק מגוון רחב של שירותים מעבר לעריכת צוואה, פסילת צוואה ופתרון סכסוכי ירושה.

  • ייעוץ מיסויי – ייעוץ בנושאי מס שבח, מס רכוש, מס הכנסה ומע"מ הקשורים לעיזבון וירושה – בחינה של דרכים לחיסכון במס או דחיית תשלומי מס המגיעים מהעיזבון.
  • ניהול עיזבון – עורך הדין מלווה את המשפחה באיתור כל נכסי וחובות העזבון, מנהל את חשבונות הבנק של העזבון, מטפל בתשלום חובות וחשבונות שוטפים, אחראי על חלוקת הכספים והנכסים ליורשים, ודואג לסגירת העיזבון אל מול כל הרשויות והגורמים הרלוונטיים.
  • ליווי בהליכים משפטיים – במקרה הצורך, עורך הדין מייצג את הלקוח בבתי המשפט בכל הליך משפטי הקשור לצוואה או עיזבון, כגון התנגדויות לצו ירושה או תביעות נזיקין.
  • ליווי בהליכי ירושה מורכבים – במקרים בהם יש תנאים מיוחדים בצוואה כגון: ניהול נאמנות עיזבון, טיפול במקרי ירושה בינלאומיים ועוד. עורך הדין מסייע בהבנת כל פרטי הצוואה ועוזר לממש אותה באופן מדויק על פי רצון המנוח.

לסיכום

משרד עורכי הדין דרעי רייפר ושות' מתמחה כבר למעלה מ-35 שנה בתחום הצוואות, הירושות והעזבונות. המשרד מספק מגוון רחב של שירותים מקצועיים ואיכותיים החל מעריכת צוואות וייעוץ בנושאים הקשורים להורשה וכלה בייצוג משפטי מלא בבתי המשפט. צוות עורכי הדין במשרד כולל את מיטב המומחים בתחום זה אשר מחזיקים בניסיון רב וידע מעמיק בכל ההיבטים הקשורים לצוואות וירושה. המשרד שם דגש על מתן שירות אישי, מקצועי ואדיב תוך ליווי צמוד של הלקוחות במהלך כל התהליך. אם אתם מעוניינים בייעוץ משפטי מהשורה הראשונה בתחום הצוואות והירושה, משרד דרעי רייפר ושות' הוא הכתובת שלכם.

זקוקים לסיוע עם צוואות/ירושות? לייעוץ ראשוני ללא עלות:

*הבהרה: האמור הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו משמש כתחליף לייעוץ/ליווי משפטי. אין לראות באמור משום המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהליכים, וכל המקבל החלטה על פי מאמר זה עושה זאת על שיקול דעתו ותחת אחריותו הבלעדית.

אהבתם? שתפו ❤️

צריכים עזרה או ייעוץ?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

שותפויות עסקיות רבות מתחילות בהתלהבות רבה, אך לעיתים קרובות נקלעות לקשיים כאשר השותפים חלוקים בדעותיהם או מעוניינים ללכת בכיוונים שונים. כדי למנוע סכסוכים עתידיים בין בעלי המניות בחברה, חשוב לחתום…
פירוק שיתוף בין יורשים הוא הליך משפטי מורכב, המתבצע במטרה לחלק באופן הוגן ומוסכם בין היורשים את נכסי העיזבון. כאשר מדובר בדירת מגורים שהייתה בבעלות משותפת של בני הזוג, עולות…
שאלה שמטרידה יורשים רבים שמקבלים נכס משותף בירושה יחד עם אחרים, היא: האם קיימת אפשרות להכריח באופן משפטי את היורש למכור את זכויותיו בדירה/לבצע העברת דירה בירושה? המצב שבו מספר…
האם הנכם חלק משותפות עסקית לא רשומה שכבר אינה פועלת כראוי? האם אתם מרגישים תסכול וחוסר אונים לנוכח המצב הזה? אתם לא לבד. קוראים יקרים, המאמר הזה הכתב במיוחד בשבילכם.…
האם אי פעם תהיתם מה יקרה לרכושכם ולכספכם ביום שלא תהיו? האם בני משפחתכם ידעו לחלק ביניהם את הנכסים בצורה הוגנת ללא סכסוכים? הסכם בין יורשים עתידיים יכול לענות על…
האם אתם שותפים בבעלות על נכס כלשהו עם אדם נוסף, ומעוניינים לצאת מהשותפות הזו? במקרים רבים, שותפויות עסקיות או פרטיות מסתיימות במחלוקות מרות ותביעות משפטיות ארוכות ויקרות. עם זאת, ניתן…
האם מצאתם את עצמכם במצב שבו בן משפחה אהוב נפטר, אך לא השאיר אחריו צוואה? האם ניסיתם לחפש היכן שמור מסמך הצוואה שלו, אך ללא הצלחה? מצב זה יכול להיות…
הסכם פירוק שותפות יכול להיות מורכב ורגיש כשמגיעים לנושא חלוקת הנכסים, וכן נושא זכויות וחובות בפירוק שותפות. מה קורה כשיש מחלוקת בין השותפים על נכס יקר ערך? וכיצד ניתן לחלק…
האם ישנם חילוקי דעות ביניכם לבין השותפים שלכם לגבי שווי החברה בה אתם שותפים? האם אתם מתלבטים כיצד לקבוע באופן הוגן ומקצועי את שווי נכסי החברה לצורך פירוק השותפות? אם…
חלוקת ירושה בין אחים או בין ילדי המנוח היא תהליך רגיש ומורכב, הטומן בחובו פוטנציאל למתיחות וסכסוכים. עם זאת, באמצעות תכנון נבון, תקשורת פתוחה וגישה רגישה, ניתן להפוך אותו לחוויה…
מכירת דירה שהתקבלה בירושה בין האחים יכולה להיות תהליך מורכב ומאתגר, במיוחד כאשר מדובר במספר יורשים. האם תמיד צריך למכור את הדירה? מה קורה אם אחד היורשים רוצה לגור בה?…
שותפות עסקית יכולה להיות דרך מצוינת לפתיחת עסק חדש, אך לעיתים הדרכים נפרדות ומתעורר הצורך בפירוק השותפות. האם ידעתם שקיימים סעיפים מסוימים שחייבים להופיע בהסכם פירוק שותפות כדי להגן על…

מוזמנים לחפש מידע באתר

זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: