גביית חובות

תוכן עניינים

מן הראוי שכל נותן שירות כזה או אחר אשר העניק שירות מסוים ללקוח יקבל מידי הלקוח תשלום על השירות שהוא העניק לו. קיימים מקרים רבים בהם לקוח כלשהו חייב כסף לנותן השירות אך הוא אינו מוכן לשלם את החוב בחזרה – בדיוק במקרים כמו אלו משמש אותנו הליך גביית החובות. 

אין שום עניין בסיבה אשר בעקבותיה בחר הלקוח לא לשלם, לא משנה אם מדובר בחוסר תשלום מכיוון שאין ללקוח מספיק כסף לשלם עבור השירות או אם הלקוח בחר לא לשלם מרצונו החופשי, בשני המקרים נותן השירות אינו מקבל את הכסף עבור השירות שהעניק ללקוח. 

נוסף על כך, בחלק מסוים מן המקרים הלקוח משלם בשיק; הוא יכול לשלם בשיק דחוי או בשיק לא דחוי, אך רק לאחר זמן מסוים נותן השירות מגלה כי השיק שהוא קיבל מן הלקוח הוא שיק ללא כיסוי. 

אז למה הכוונה ב"הליך גביית חובות"?

 

גביית חובות בעזרת עורך דין – הצורך והפיתרון

בחלק מן המקרים נותן השירות יכול לפעול בכוחות עצמו על מנת לנסות להשיב את החוב. כך למשל, ישנם מקרים בהם הלקוח אינו משלם את החוב עקב חוסר ידיעה על קיומו של החוב, במקרים מן הסוג הזה שיחת טלפון קצרה עשויה לפתור את כל הבעיה ואין צורך בפנייה לעורך דין להמשך התהליך. 

כאשר הלקוח אכן מודע לחוב שקיים כלפיו אך הוא עדיין אינו מוכן לשלם אותו, הליך גביית החובות הופך להיות מסובך יותר, בשלב הזה מומלץ מאוד לפנות לעורך דין מוסמך אשר עוסק בתחום של גביית חובות ומיומן בתחום זה.

כאשר נעזרים בעורך דין לגביית חובות, ניתן לייפות את כוחו לטובתכם ולאפשר לו לפנות בשמכם אל אותו לקוח שלא מוכן לשלם את החוב שלו כלפיכם. למעשה, תוכלו כך לבצע ניסיון לגבות ממנו את חובכם במהירות וביעילות. 

בחלק גדול מן המקרים בהם הלקוח החייב מקבל פנייה מעורך דין בשמו של נותן השירות לו הלקוח חייב את הכסף, הוא מבין שמופעל עליו מכבש לחצים ועקב כך מפסיק את התחמקויותיו הרבות כפי שהיה עושה לפני כן. 

כאשר לקוח חייב מקבל פנייה מעורך דין הוא מתחיל להבין כי הנושא הפך להיות רציני וכי יש אפשרות שבית המשפט יתערב בסיפור, בשל הלחץ המופעל על הלקוח החייב הוא רוצה לסגור את החוב מהר ככל הניתן. 

במקרים מסוימים הסיפור נסגר תוך זמן קצר, ישנם מקרים בהם התהליך לוקח זמן ונותן השירות מקבל את הכסף רק לאחר זמן רב. 

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

שירותים נוספים בנושא גביית חובות

מאמרים בנושא גביית חובות

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: