עורך דין ליקויי בניה מומלץ: האם הקבלן מסרב לשאת באחריות הליקויים בדירה שלכם?

תוכן עניינים

שילמתם כספים רבים על מנת לגור בבית שנבנה באופן איכותי, כזה שאמור לשרת אתכם לעוד שנים רבות, בעוד שהמשפחה ושאר הדיירים אמורים להרגיש כי זהו המקום המוגן ביותר בשבילם. אך במקרים רבים, מתגלים ליקויי בנייה – שזהו כלל לא דבר נעים ולרוב תופס אותנו בדיוק בזמן הכי לא צפוי.

במקרים כאלה, רובנו יודעים כי ניתן לתבוע את הקבלן וחברת הבנייה אשר בנו את הבית ולבקש מהם פיצוי מסוים – אך מה ניתן לעשות כאשר הם לא מסכימים לשאת באחריות מלאה על הנזק?

האמת הלא נעימה היא שברוב הפעמים חברות אלו אינן מחזירות כסף בקלות. בדרך כלל, ישנו צורך לגשת אל בית המשפט ולפתוח בהליכים נגדם – זהו הרגע בו תצטרכו לעבוד עם עורך דין ליקויי בנייה. על כל התהליך ועוד, נסביר במאמר הבא:

 

עורך דין ליקויי בניה מומלץ | ראשית, מהם ליקויי בניה?

לפני שמדברים על מה הם ליקויי בניה, יש להבין כי הדבר נפוץ למדי. למעשה, אחוזים גבוהים למדי בקרב הבניה החדשה לוקים בליקויי בניה הפוגעים ברמה כזו או אחרת בבריאות המתגוררים בהם. ברוב המקרים הדבר לא נעשה מתוך רשלנות, אלא לעיתים החברות נוטות להיות לא מדויקות בתהליכי הבנייה – סביר שיקרה דבר כזה מאחר שכמות הבניה היא גדולה. 

כך למשל, קל למצוא תשתיות שלא יעבדו. במקרים גרועים יותר המגורים בבית יכולים להיות מזיקים לבריאות ואף מסוכנים. במקרה כזה מומלץ להפעיל שיקול דעת באשר להמשך המגורים באותו בית, עד לתיקון התקלה. 

עד שהתקלה תטופל בקצב מהיר ככל הניתן, ככל הנראה תיאלצו להתמודד מול חברות הבנייה. ליקויי בנייה יכולים להיות מפורשים ככאלו שנוצרו על ידי הדיירים, תנאי קרקע או מזג האוויר – אך לרוב חברות הבנייה מתגלות כבעלות האחריות במקרה זה וניתן לנסות לגשת איתן להליכים משפטיים.

 

זקוקים לסיוע מעורך דין ליקויי בניה? לייעוץ ראשוני ללא עלות:

כיצד ניתן להוכיח שאכן יש ליקויי בניה?

אנחנו מאמינים שלא תרצו לתבוע את חברות הבניה אם אין לכם סיבה מספקת כדי לעשות זאת, אך תצטרכו להראות הוכחות כי אכן ישנם ליקויי בנייה לאחר סיום העבודה. כיצד ניתן להוכיח את דברים אלו? זה הזמן להזמין בעל מקצוע המתמקד במקרים מסוג זה. אנו מדברים על אחד המתמחה בלמצוא ליקויים שכאלו. יש לדעת כי לרוב מדובר באנשים עם רישיון מיוחד, שלמדו את התחום לעומקו. כך המסמכים שהם מייצרים הם כאלו בעלי תוקף משפטי. בהמשך הדרך הם יוכלו להעיד בבית המשפט לטובתכם. השקיעו זמן רב במציאת אדם שכזה.

 

אילו סוגים של ליקויי בניה קיימים?

ליקויי בנייה יכולים לנוע על פי רצף רחב למדי, יש כאלו שהם שוליים וקשורים לאסתטיקה וישנם כאלו שהם חמורים ביותר ומסבים לדיירים נזקים בריאותיים בלתי הפיכים. 

בכל מקרה, ליקויי הוא ליקויי ואין צורך להשלים איתו גם אם הוא קטן למדי, הרי הדירה הייתה אמורה להגיע במצב הכי טוב שיש. יתרה מזאת, במידה וקיימים ליקויים בדירתכם, יש לכם את הכוח לתבוע את חברת הבנייה ולבקש פיצויים. יש להבחין בין תקלות הנוצרו לאחר זמן מה של מגורים ובין כאלו שנראו רגעים ספורים לאחר קבלת המוצר המוגמר.

לעיתים המקור לתקלות שהתגלו לאחר זמן רב יכול להיות כתוצאה מבנייה לא איכותית.

בחלק מהמקרים, ישנו קושי להוכיח אותם מכיוון שעברה כמות זמן מכובדת מאז שחברת הבנייה סיימה את עבודתה.

 

הקבלן חייב למנוע ליקויי בניה בעתיד ככל הניתן

בעלי מקצוע צריכים לעבור על המוצר המוגמר לפני שאתם נכנסים לגור בו. גם חברת הבנייה מצהירה כי אכן סיימה את עבודתה בצורה תקינה, הרי שהדבר הוא בגדר חובה.

יש להזמין מיוזמתכם בעל מקצוע שיבצע בדיקה משלו ו"יסתכל במבט נוסף" על העבודה שנעשתה.

כל עוד חברות הבנייה יצרו את הבית בצורה תקינה, בעל המקצוע יסיים את עבודתו במהרה. במקרים אחרים בהם התגלו ליקויים, הבדיקה יכולה לקחת זמן ואף ישנו צורך ליצור מסמכים המתעדים את הפגיעה על כל רבדיה. 

יש גם לוודא כי הבדיקה נעשתה בעזרת טכנולוגיה גבוהה שמטרתה היא אכן לבדוק את הבעיות השונות היכולות להיווצר.

  

עורך דין ליקויי בניה: איך מגישים תביעות?

יש להבין כי התביעה עצמה יכולה להיות מורכבת למדי.

ראשית כל, ישנו צורך לבצע בדיקה ברחבי הבית ולתעד בצורה מקצועית את הליקויים השונים.

עורך הדין יקבע מהו הסכום שאותו אתם צריכים לבקש כפיצוי מחברת הבנייה, ובעל מקצוע איכותי הוא כזה שידע לאתר את הגורם הספציפי האחראי ללקות שהתגלתה בבנייה שלכם בקלות ובמהירות!
יש לשים לב כי אינכם תובעים גורם שבסוף ימצא כלא אשם לאחר הליך משפטי מסוים. הליך התביעה עצמו יכול להיות מורכב ואף לעלות כסף רב. זכרו כי גם ישנו בית המחכה להיות מאוכלס וצריך להיות מתוקן.

לכן, נסו להגיע להליך קצר עד כמה שאפשר.

 

זקוקים לסיוע מעורך דין ליקויי בניה? לייעוץ ראשוני ללא עלות:

האם ניתן להגיע לפשרה עם חברת הבניה?

בדרך כלל, חברות בניה יעדיפו לסיים עם תהליך הטיפול בתביעה שלכם בצורה קצרה ויפה. לרוב מדובר בלקויים שנעשו מבלי להבחין וכך גם העלות שלהם היא איננה גדולה, לכן הן מעדיפות שהעניין לא יגדל יתר על המידה.

או במילים אחרות, הכף מוטית יותר לטובתכם במקרה זה – חברות פעמים רבות יבקשו להגיע להסכם פשרה עם הצד התובע ויתנו לו פיצויים.

גם אפשרות זאת היא אינה קלה – אך מהרגע בו השגתם תיעוד נכון של לקויות,

הרי שהדרך לקבלת הכספים מוטלת על עורך דין ללקויי בנייה. עורך דין ליקויי בניה מומלץ ידע לבצע את הפעולות ההכרחיות עבורכם כדי להשיג את הפיצוי המיוחל. 

 

לסיכום

תביעות על ליקויי בנייה הן דבר שאסור להקל ראש לגביו. מדובר בתחום אשר כולל בתוכו את הבית שבו תרצו לגור לאורך זמן, ובאחת הקניות הגדולות ביותר שתעשו בחייכם. לקויות כאלו יכולות גם להיות מסכנות חיים, ומולכם עומדת חברת בנייה גדולה שלרוב מבקשת לא לשאת באחריות לעניין.
ההמלצה היא לעבוד לצד עורך דין איכותי הבקיא בתחום ליקוי הבנייה. בעל מקצוע שמכיר את רזי החוק והמקצוע, המבין במדויק מהן הפעולות שצריך לעשות על מנת לקבל את הפיצויים שלהם ייתכן שאתם זכאים. 

יש להיות מוכנים להליך לא פשוט ואף לעיתים כזה הלוקח זמן רב – אך הנזקים מרחיקי לכת ולא כדאי להקל בהם ראש!

 

זקוקים לסיוע מעורך דין ליקויי בניה? לייעוץ ראשוני ללא עלות:

*הבהרה: האמור הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו משמש כתחליף לייעוץ/ליווי משפטי

אהבתם? שתפו ❤️

צריכים עזרה או ייעוץ?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

שותפויות עסקיות רבות מתחילות בהתלהבות רבה, אך לעיתים קרובות נקלעות לקשיים כאשר השותפים חלוקים בדעותיהם או מעוניינים ללכת בכיוונים שונים. כדי למנוע סכסוכים עתידיים בין בעלי המניות בחברה, חשוב לחתום…
פירוק שיתוף בין יורשים הוא הליך משפטי מורכב, המתבצע במטרה לחלק באופן הוגן ומוסכם בין היורשים את נכסי העיזבון. כאשר מדובר בדירת מגורים שהייתה בבעלות משותפת של בני הזוג, עולות…
שאלה שמטרידה יורשים רבים שמקבלים נכס משותף בירושה יחד עם אחרים, היא: האם קיימת אפשרות להכריח באופן משפטי את היורש למכור את זכויותיו בדירה/לבצע העברת דירה בירושה? המצב שבו מספר…
האם הנכם חלק משותפות עסקית לא רשומה שכבר אינה פועלת כראוי? האם אתם מרגישים תסכול וחוסר אונים לנוכח המצב הזה? אתם לא לבד. קוראים יקרים, המאמר הזה הכתב במיוחד בשבילכם.…
האם אי פעם תהיתם מה יקרה לרכושכם ולכספכם ביום שלא תהיו? האם בני משפחתכם ידעו לחלק ביניהם את הנכסים בצורה הוגנת ללא סכסוכים? הסכם בין יורשים עתידיים יכול לענות על…
האם אתם שותפים בבעלות על נכס כלשהו עם אדם נוסף, ומעוניינים לצאת מהשותפות הזו? במקרים רבים, שותפויות עסקיות או פרטיות מסתיימות במחלוקות מרות ותביעות משפטיות ארוכות ויקרות. עם זאת, ניתן…
האם מצאתם את עצמכם במצב שבו בן משפחה אהוב נפטר, אך לא השאיר אחריו צוואה? האם ניסיתם לחפש היכן שמור מסמך הצוואה שלו, אך ללא הצלחה? מצב זה יכול להיות…
הסכם פירוק שותפות יכול להיות מורכב ורגיש כשמגיעים לנושא חלוקת הנכסים, וכן נושא זכויות וחובות בפירוק שותפות. מה קורה כשיש מחלוקת בין השותפים על נכס יקר ערך? וכיצד ניתן לחלק…
האם ישנם חילוקי דעות ביניכם לבין השותפים שלכם לגבי שווי החברה בה אתם שותפים? האם אתם מתלבטים כיצד לקבוע באופן הוגן ומקצועי את שווי נכסי החברה לצורך פירוק השותפות? אם…
חלוקת ירושה בין אחים או בין ילדי המנוח היא תהליך רגיש ומורכב, הטומן בחובו פוטנציאל למתיחות וסכסוכים. עם זאת, באמצעות תכנון נבון, תקשורת פתוחה וגישה רגישה, ניתן להפוך אותו לחוויה…
מכירת דירה שהתקבלה בירושה בין האחים יכולה להיות תהליך מורכב ומאתגר, במיוחד כאשר מדובר במספר יורשים. האם תמיד צריך למכור את הדירה? מה קורה אם אחד היורשים רוצה לגור בה?…
שותפות עסקית יכולה להיות דרך מצוינת לפתיחת עסק חדש, אך לעיתים הדרכים נפרדות ומתעורר הצורך בפירוק השותפות. האם ידעתם שקיימים סעיפים מסוימים שחייבים להופיע בהסכם פירוק שותפות כדי להגן על…

מוזמנים לחפש מידע באתר

זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: