עיקול חשבון בנק ללא התראה – כיצד יש לפעול?

תוכן עניינים

אחת מדרכי הפעולה היעילות ביותר בהן רשאית לפעול רשות ההוצאה לפועל היא הטלת עיקולים על חשבונות בנק של חייבים. החוק במדינת ישראל קובע כי ברגע שרשות ההוצאה לפועל מטילה עיקול על חשבון בנק של חייב היא מחויבת לשלוח לחייב התראה בנוגע לכך. אך למרות זאת ישנם מקרים מסוימים בהם רשות ההוצאה לפועל מטילה עיקולים על חשבונות בנק של חייבים מבלי להתריע בפניהם על כך. בהמשך המאמר נציג בפניכם את המקרים הללו ואת הדרכים שבהן ניתן לפעול כנגד עיקול חשבון בנק ללא התראה. 

 

מידע נוסף בנושא: ביטול עיקול חשבון בנק | איך מבצעים זאת, ומה חשוב לדעת?

 

עיקול חשבון בנק – למה אנחנו מתכוונים?

כאשר חייב ברשות ההוצאה לפועל לא משלם את החוב שקיים נגדו, לרשות ההוצאה לפועל יש את האפשרות להטיל על הנכסים של אותו חייב סוגים שונים של עיקולים במטרה לגרום לו לשלם את חובותיו בהקדם האפשרי. כספים הקיימים בחשבונו של החייב נחשבים לנכס המוחזק על ידי גורם שלישי שהוא הבנק, לרשות ההוצאה לפועל יש את ההרשאה לעקל חשבונות בנק של חייבים. 

 

זקוקים לסיוע עם עיקול חשבון בנק? לייעוץ ראשוני ללא עלות:

על פי החוק במדינת ישראל ברגע בו הבנק מקבל צו עיקול בנוגע לחשבון בנק של חייב מסוים הוא מחויב לעצור באופן מיידי את כלל הפעילות בחשבון הבנק של אותו חייב.

בנוסף על כך, מרגע קבלת הצו לבנק יש פרק זמן של עשרה ימים בו הוא צריך להעביר לרשות ההוצאה לפועל מידע הנוגע לחשבונו של החייב, חלק מן המידע אותו מעביר הבנק לרשות ההוצאה לפועל כולל פרטים על כספים שצריכים להיכנס לחשבונו של החייב בעתיד ועוד מידע נוסף. 

כל הכספים הנמצאים בחשבונו של החייב וכל הכספים שעתידים להיכנס אליו מוקפאים ברגע שהוטל צו עיקול על חשבון הבנק של החייב ואין לו שום דרך לעשות בהם שימוש. 

 

עיקולים על חשבונות בנק יכולים להתבצע על ידי גופים נוספים מלבד לרשות ההוצאה לפועל. הרשויות הנוספות אשר רשאיות להטיל עיקולים על חשבונות בנק הן: רשות המיסים, העירייה וביטוח לאומי. לגופים הללו יש אפשרות להטיל עיקולים על חשבונות בנק במקרים בהם חייבים לא משלמים את תשלומי החובה שלהם. 

 

עיקול חשבון בנק של חייב ללא התראה

ברוב המוחלט של המקרים עיקולים מוטלים על חשבונות בנק של חייבים רק לאחר שהם קיבלו התראה על כך. החוק במדינת ישראל קובע כי לרשות ההוצאה לפועל או לכל רשות אחרת מן הרשויות במדינת ישראל אסור להטיל עיקולים על חשבונות בנק של חייבים ללא צווי עיקול אשר מודיעים לחייבים מראש כי חשבונות הבנק שלהם עומדים בפני עיקול. 

אך למרות זאת ישנם מקרים מסוימים בהם לרשות ההוצאה לפועל יש את ההרשאה להטיל עיקולים על חשבונות בנק של חייבים מבלי להודיע להם על כך מראש. 

במקרים בהם יש חשש סביר כי החייב עשוי להבריח נכסים אם יוודע לו מראש כי חשבון הבנק שלו עתיד להיות מעוקל תינתן הרשאה להטיל עיקול על חשבונו של החייב ללא כל התראה מוקדמת. 

 

חשוב מאוד לציין כי רק לרשות ההוצאה לפועל יש את ההרשאה להטיל עיקולים על חשבונות בנק של חייבים מבלי להודיע על כך מבעוד מועד. רשויות המדינה האחרות אשר רשאיות להטיל עיקולים על חשבונות בנק אינן רשאיות להטיל עיקולים מבלי להודיע על כך מראש באף מקרה ואפילו אם קיים חשש סביר כי החייב יבריח נכסים. 

 

עיקלו לי את חשבון הבנק ללא התראה – מה אפשר לעשות?

במידה וחשבון הבנק שלכם עוקל ללא התראה מוקדמת בראש ובראשונה חשוב שתדעו כי המצב לא חייב להישאר כפי שהוא לאורך כל חייכם וכי באמצעות עבודה משפטית מקצועית ונכונה אתם תוכלו להשיג ביטול לעיקול שהוטל על חשבון הבנק שלכם. 

יש אפשרות להשיג ביטול על עיקול חשבון בנק במידה ומצליחים להוכיח כי העיקול בוצע לא בהתאם לחוק וללא שימוש בצו עיקול כפי שהחוק דורש. 

 

בנקודה זו חשוב לציין כי הדרך היעילה והבטוחה ביותר לביטול עיקולים שהוטלו על חשבונות בנק היא פנייה אל עורך דין המתמחה בהליכי הוצאה לפועל אשר יסייע לכם לבטל את העיקול. 

אם חשבון הבנק שלכם עוקל ללא התראה מראש אנו ממליצים לכם לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין בעל התמחות בהליכי הוצאה לפועל כדי שהעיקול על חשבון הבנק שלכם יבוטל מהר ככל הניתן ואתם תוכלו לשוב לחייכם השגרתיים. 

 

זקוקים לסיוע עם עיקול חשבון בנק? לייעוץ ראשוני ללא עלות:

ביטול עיקול חשבון בנק – טענת אי חוקיות

אחת הטענות בה חייבים יכולים להשתמש לצורך ביטול עיקול שהוטל על חשבון הבנק שלהם היא טענת אי חוקיות. לחייבים יש את האפשרות לטעון כי רשות ההוצאה לפועל פעלה לא בהתאם לחוק כאשר היא החליטה להטיל עיקול על חשבון הבנק שלהם מבלי להודיע להם על כך מראש מאחר ולא היה קיים חש סביר להברחה של נכסים. 

זכותו של חייב לקבל התראה מוקדמת על עיקול חשבון הבנק שלו נחשבת לזכות קניין יסודית אשר ניתן לשלול אותה רק במקרים קיצוניים וחריגים כאשר קיים חשש חזק לכך החייב יבריח נכסים. 

 

החשיבות בעבודה עם עורך דין המתמחה בתחום

כפי שאתם יכולים להבין עיקול של חשבון בנק משפיע בצורה משמעותית על חייהם של חייבים. הבנק הינו נושה מיומן ומקצועי, אי לכך התעלמות מהוראות הבנק תגרום בסופו של דבר נזק נוסף לחייב. אם חשבון הבנק שלכם כבר עוקל ללא התראה או שמא אתם יודעים כי חשבון הבנק שלכם עתיד להיות מעוקל, מומלץ מאוד ליצור קשר עם עורך דין בעל התמחות בהוצאה לפועל. 

עורכי דין המתמחים בהליכי הוצאה לפועל ידעו לספק לכם את כל המידע החיוני בנוגע לזכויות שלכם ולמצב המשפטי שלכם. בנוסף על כך הם יעזרו לכם לבחור את דרך הפעולה הטובה ביותר עבורכם במטרה לחסוך לכם כסף, זמן, אי נעימויות ועיקולים נוספים.

 

זקוקים לסיוע עם עיקול חשבון בנק? לייעוץ ראשוני ללא עלות:

*הבהרה: האמור הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו משמש כתחליף לייעוץ/ליווי משפטי. אין לראות באמור משום המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהליכים, וכל המקבל החלטה על פי מאמר זה עושה זאת על שיקול דעתו ותחת אחריותו הבלעדית.

אהבתם? שתפו ❤️

צריכים עזרה או ייעוץ?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

שותפויות עסקיות רבות מתחילות בהתלהבות רבה, אך לעיתים קרובות נקלעות לקשיים כאשר השותפים חלוקים בדעותיהם או מעוניינים ללכת בכיוונים שונים. כדי למנוע סכסוכים עתידיים בין בעלי המניות בחברה, חשוב לחתום…
פירוק שיתוף בין יורשים הוא הליך משפטי מורכב, המתבצע במטרה לחלק באופן הוגן ומוסכם בין היורשים את נכסי העיזבון. כאשר מדובר בדירת מגורים שהייתה בבעלות משותפת של בני הזוג, עולות…
שאלה שמטרידה יורשים רבים שמקבלים נכס משותף בירושה יחד עם אחרים, היא: האם קיימת אפשרות להכריח באופן משפטי את היורש למכור את זכויותיו בדירה/לבצע העברת דירה בירושה? המצב שבו מספר…
האם הנכם חלק משותפות עסקית לא רשומה שכבר אינה פועלת כראוי? האם אתם מרגישים תסכול וחוסר אונים לנוכח המצב הזה? אתם לא לבד. קוראים יקרים, המאמר הזה הכתב במיוחד בשבילכם.…
האם אי פעם תהיתם מה יקרה לרכושכם ולכספכם ביום שלא תהיו? האם בני משפחתכם ידעו לחלק ביניהם את הנכסים בצורה הוגנת ללא סכסוכים? הסכם בין יורשים עתידיים יכול לענות על…
האם אתם שותפים בבעלות על נכס כלשהו עם אדם נוסף, ומעוניינים לצאת מהשותפות הזו? במקרים רבים, שותפויות עסקיות או פרטיות מסתיימות במחלוקות מרות ותביעות משפטיות ארוכות ויקרות. עם זאת, ניתן…
האם מצאתם את עצמכם במצב שבו בן משפחה אהוב נפטר, אך לא השאיר אחריו צוואה? האם ניסיתם לחפש היכן שמור מסמך הצוואה שלו, אך ללא הצלחה? מצב זה יכול להיות…
הסכם פירוק שותפות יכול להיות מורכב ורגיש כשמגיעים לנושא חלוקת הנכסים, וכן נושא זכויות וחובות בפירוק שותפות. מה קורה כשיש מחלוקת בין השותפים על נכס יקר ערך? וכיצד ניתן לחלק…
האם ישנם חילוקי דעות ביניכם לבין השותפים שלכם לגבי שווי החברה בה אתם שותפים? האם אתם מתלבטים כיצד לקבוע באופן הוגן ומקצועי את שווי נכסי החברה לצורך פירוק השותפות? אם…
חלוקת ירושה בין אחים או בין ילדי המנוח היא תהליך רגיש ומורכב, הטומן בחובו פוטנציאל למתיחות וסכסוכים. עם זאת, באמצעות תכנון נבון, תקשורת פתוחה וגישה רגישה, ניתן להפוך אותו לחוויה…
מכירת דירה שהתקבלה בירושה בין האחים יכולה להיות תהליך מורכב ומאתגר, במיוחד כאשר מדובר במספר יורשים. האם תמיד צריך למכור את הדירה? מה קורה אם אחד היורשים רוצה לגור בה?…
שותפות עסקית יכולה להיות דרך מצוינת לפתיחת עסק חדש, אך לעיתים הדרכים נפרדות ומתעורר הצורך בפירוק השותפות. האם ידעתם שקיימים סעיפים מסוימים שחייבים להופיע בהסכם פירוק שותפות כדי להגן על…

מוזמנים לחפש מידע באתר

זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: