הוצאה לפועל חייבים

בכל הנוגע להוצאה לפועל חייבים, ניתן לומר כי התמודדות עם הוצאה לפועל עבור חייבים היא אינה דבר פשוט. עיקולים, הגבלות ופרוצדורות שרק מקשות עלינו לחיות את החיים שאנחנו רוצים ולשלם את החוב בבטחה.

לעיתים נדמה כאילו הוצאה לפועל הוא גוף שמנסה להילחם בנו בכל מחיר, אך בעוד שבמקרים רבים יש בזה מן האמת – במקרים אחרים, כאשר פועלים נכון ניתן לקבל הטבות מהוצאה לפועל ולהגיע להסדר חובות נוח או להפטרים שפשוט עוזרים לכם לפתוח דף חדש! במקרים רבים, אפילו תוך זמן הרבה יותר קצר משציפיתם.

בקטגוריה זו תוכלו למצוא מגוון מאמרים שיקלו עליכם בהתמודדות עם החוב ויציגו בפניכם את הפתרונות הקיימים – בהתאם למצב שלכם.

תחומי עיסוק בהוצאה לפועל חייבים

שאלות ותשובות בהוצאה לפועל חייבים

עיקול משכורת אומר את הדבר הבא: ברוב החיים שלנו, המשכורת הנכנסת לבנק משמשת אותנו לצורך מימון הוצאות המחיה השונות. במצב של עיקול המשכורת, המשמעות היא שמוטלת על המשכורת הגבלה – ואין אפשרות להשתמש בה לצרכי המחיה אלא שהיא מעוקלת לטובת הזוכה (הגוף אליו אתם חייבים את הכסף). לדוגמה: אם ברשותך חשבון בנק, והופקדה לך משכורת ב-10 לחודש אך קיים לך חוב שבגינו עוקלה לך המשכורת, לא תוכל להשתמש בה שכן היא אוטומטית מופנית לטובת תשלום החוב. לא תוכל לגעת בכספים אלה, ולעיתים חשבונות נוספים יהיו גם הם מעוקלים, בדרך כלל מדובר על חשבונות חיסכון על כלל סוגיהם.

חקירת היכולת של החייב היא קריטית בכמה מצבים, אחד המצבים העיקריים שבהם, הוא מצב בו החייב אינו מסוגל לעמוד בתשלום הראשוני שנקבע לו בהוצל"פ. הליך חקירת היכולת נפתח מפאת החשש שהוא יוגדר כ"חייב בעל יכולת המשתמט מחובו". לאחר חקירת היכולת, אם ברשותו של החייב נמצא שכן יש לו יכולת לשלם את החוב, הוא יוגדר כ"חייב מוגבל באמצעים" וייקבע לו הסכום לתשלום חודשי ע"פ מצבו הכלכלי ויכולת ההחזר שלו. ככלל, ע"פ חוק כל חייב שלא מוכן שיבצעו עליו חקירת יכולת יוגדר כחייב המשתמט מחובו – כלומר, גם אם לחייב אין את היכולת לשלם, אין לו מה להפסיד בביצוע חקירה זו. אמצעי האכיפה שיינקטו כנגד חייב שלא מוכן לבצע חקירת יכולת הם בעלי השלכות ועלולים לגרור צווי עיקול חמורים יותר בעתיד, גדון צו עיקול מטלטלין או הגבלת חידוש דרכון/רישיון נהיגה ואפילו הגבלה על יציאה מן הארץ במצבים מסוימים. בהפרות חוק חמורות יותר לעניין זה עלול להינתן גם עונש מאסר.

הוצאה לפועל היא כלי באמצעותו ניתן לספק הגנה מעשית לנושים – כלומר אנשים/חברות שמישהו אחר חייב להם כסף. הוצאה לפועל ממונה על ביצוע כלל הפעולות הנדרשות על מנת לגבות את החוב. בסמכותה להטיל עיקולים כגון עיקולי חשבון בנק, רכבים, נכסים ועוד, וגם להטיל הגבלות שונות כגון עיכוב יציאה מן הארץ של החייב – במידת הצורך. גוף ההוצאה לפועל פעמים רבות מבצע את פעילותיו בהתאם לפסיקת אחד מבתי המשפט. במידה וחייבים לכם כסף, אזי על מנת לקבל סיוע מגוף ההוצאה לפועל עליכם לפנות לאחת מהלשכות, פיזית או דרך האינטרנט ולהגיש פניה מסודרת. טרם הפניה מומלץ להתייעץ עם עורך דין.

מאמרים בהוצאה לפועל חייבים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: