הסדרי חוב

תוכן עניינים

ייתכן שגם לכם יצא לקבל את הטלפון שאף אחד לא רוצה לקבל מהפקידה של הבנק. גיליתם שהגעתם למצב בו תקרת האשראי שלכם נגמרה, ואין לכם יותר מדי מה לעשות עם הלוואות. יכול להיות גם שהבנק שלכם הטיל עליכם הגבלות מסוימות כמו עיקול על חשבון הבנק או איסור על עסקאות בהוראת קבע. כשהחובות רק ממשיכים לתפוח וריבית הפיגורים נראית באופק, לא נראה כאילו יש לכם יותר מדי מה לעשות – וכאן בדיוק נכנס הפיתרון הקרוי "הסדרי חוב" – פיתרון המעניק לכם אפשרות להחזיר את החוב בקצב שלכם, תוך כדי פיקוח של הוצאה לפועל.

 

הסדרי חוב: ההבדל בין אדם פרטי לחברה

כשאנחנו מדברים על הסדרי חובות, כמו בהרבה תחומים – יש הבדל במעמד המשפטי בין אנשים פרטיים לחברות. 

בואו נתחיל מהדומה: בשני המקרים, גם אצל אנשים פרטיים וגם אצל חברות, כדי לטפל בחובות באופן אחראי ניתן להיעזר בהליך הסדר החובות ככלי שימושי, זאת על מנת להימנע מעיקולים ומ"הפתעות" לא נעימות מההוצאה לפועל. אך ההבדל העיקרי ביניהם הוא שאצל חברות, הוא שאצל חברות הבעלים מוגנים מפני עיקול הנכסים הפרטיים שלהם, ובשל כך הצורך בביצוע הסדר חובות אינו כה דחוף כפי שהוא אצל אנשים פרטיים, משום שהאיום הוא בדרגה נמוכה יותר. אצל אנשים פרטיים, ההמלצה היא להגיע להסדר חובות במידת האפשר וכמה שיותר מהר. ניתן לעשות זאת בצורה המהירה ביותר באמצעות עורך דין לענייני הוצאה לפועל.

 

הסדר חוב מול הבנק

כאמור, הסדר חוב הוא סוג של "הסכם פשרה". למעשה הבנק מעניק אופציה לשלם את החוב בתשלומים רבים יותר משנקבע מראש, בעת קבלת ההלוואה/מסגרת האשראי, וזאת בלית ברירה. במקרים מסוימים, בהם החוב גבוה יותר – ניתן לקבל תשלום מופחת וזאת מהסיבה שהריביות ההולכות ונערמות ככל שעובר הזמן רק יקשו על החייב ולא יסייעו לו לסיים עם החוב, שזו המטרה המקורית. שימו לב! אם קיים סכום גדול מדי לתשלום לבנק, החייב עלול למצוא את עצמו עומד בפני חובה לפירעון מידי. כלומר, יוטלו על החייב סנקציות משפטיות כבדות.

 

מה זה הסכם נושים?

הסכם נושים הוא המצב שנגרם כאשר חייב לא מצליח להסדיר את חובו, ורוצה להפסיק את הליכי ההוצאה לפועל שפועלים כנגדו. במצב זה הוא יצטרך להגיש בקשה לפשיטת רגל והליך חדלות פירעון. בסוף ההליך, החייב ישלם את כל מה שביכולתו, ויקבל הפטר מהחובות מה שיאפשר לו להתחיל בחיים החדשים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

שירותים נוספים בנושא הוצאה לפועל חייבים

מאמרים בנושא הוצאה לפועל חייבים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: