צו תשלומים

תוכן עניינים

צו תשלומים הוא למעשה פריסת חוב לתשלומים. כאשר אדם/חברה חייבים כסף אדם אחר, הם יכולים להגיש בקשה לרשם ההוצאה לפועל שיאפשר להם לבצע הליך הנקרא "צו תשלומים". בצו התשלומים, תקבלו פריסה לחוב שלכם – כלומר, לדוגמא: במקום לשלם חוב של 100,000 ש"ח בפעם אחת תוכלו לקבל צו תשלומים של תשלום 5000 ש"ח בחודש למשך 20 חודשים, וכך החייב יקבל ודאות שהוא אכן יקבל את חובו (והחוב לא יישאר אבוד), וגם אתם תקבלו את האפשרות לשלם חוב שאתם מסוגלים לעמוד בו.

 

מתי מבצעים צו תשלומים?

לרוב, צו תשלומים יתבצע לאחר קבלת האזהרה על ידי החייב שעומד להיפתח תיק כנגדו בהוצאה לפועל, המורה עליו לשלם את חובו. במצב זה לחייב יש אפשרות לשלם את חובו אל מול הנושה, או במקרים בהם או לא יכול לשלם אותו בזמן – הוא יכול לבקש פריסה לתשלומים של החוב. את התיק בהוצאה לפועל יכול לפתוח כל אדם שמנסה לגבות את חובו ולא הצליח לעשות זאת בדרך המקובלת – פנים אל פנים או בטלפון. שימו לב כי במידה ולא תגיעו להסדרים מול הוצאה לפועל, יוטלו עליכם סנקציות ולעיתים אף סנקציות חמורות כמו איסור יציאה מן הארץ, עיקול חשבון בנק ונכסים, עיקול מיטלטלין ועוד.

 

הזמן שלאחר קבלת האזהרה מהוצאה לפועל ומדוע הוא קריטי

במערכת ההוצאה לפועל, לא תקבלו את כל ההגבלות ישר. הוצאה לפועל פועלת כגוף ניטרלי המביט על מערכת החובות אחד כלפי השני באופן ניטרלי, שאינו מבין את הסיטואציה לעומק ומברר אותה על מנת להבין מי צודק ולנסות לגשר על הפערים בין החייב לנושה. לכן, בשלב הראשון הוצאה לפועל ישלחו לחייב מכתב התראה, ורק לאחר מכן יתחילו בהגבלות, אם צריך. לכן, פעולה בנושא כגון הגשת בקשה לביצוע צו תשלומים עשויה לסייע רבות בנושא ולמנוע מכם הגבלות בהמשך.

 

איך פועלים בנושא?

בין אם אתם בצד של החייבים או בצד של הנושים, חשוב להתייעץ עם עו"ד לפני ביצוע כל פעולה מול הוצאה לפועל. הסיבה היא שעו"ד מתוקף ניסיונו, ידע לייעץ לכם באופן המיטבי לגבי ביצוע הפעולה אותה אתם רוצים לממש – הוא מבין את הסכנות ואת ההליכים בצורה הטובה ביותר, ואיך אתם יכולים להמשיך לנהל את חייכם בשגרה, גם אם כרגע יש לכם חובות או שמישהו אחר חייב לכם כסף. אפשר לעשות את זה אחרת!

 

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו דרך טופס הפניה שבאתר, ונשמח לסייע לכם בכל שאלה ובעיה. 

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

שירותים נוספים בנושא הוצאה לפועל חייבים

מאמרים בנושא הוצאה לפועל חייבים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: