צו הבאה

תוכן עניינים

כאשר נפתחים תיקים נגד אדם כחלק מהליכי הוצאה לפועל, אותו אדם מזומן לחקירת יכולת הערכת על ידי ראש ההוצאה לפועל. במקרים בהם האדם אשר חייב כסף אינו מוכן להתייצב בחקירת היכולת, לעורך הדין של הצד הזוכה יש אפשרות להגיש בקשה בה הוא מבקש להוציא צו נגד האדם החייב. 

צו ההבאה מוגש למשטרת ישראל, אותם אנשים שאינם מוכנים להתייצב לחקירת יכולת לוקחים את הסיכון כי שוטרים יגיעו אל ביתם ויקחו אותם בכוח לחקירת היכולת הנערכת על ידי ראש ההוצאה לפועל. חשוב לציין כי צו הבאה צריך לצאת לפועל תוך יממה במקסימום מהרגע בו משטרת ישראל קיבלה אותו. 

המטרה העיקרית של צו הבאה שהוצא נגד אדם חייב לא מבוססת על חוסר עמידה בתשלומים חודשיים או על חוסר יכולות כלכליות. מטרתו של המעצר היא להבטיח כי בפעמים הבאות האדם החייב כן יתייצב לפני ראש ההוצאה לפועל לחקירת יכולת ולא יתחמק מכך. חשוב לציין כי מעצר שנעשה עקב צו הבאה לא יכול להתרחש בימי חג או בשבתות. 

כאשר ראש ההוצאה לפועל מבקש להוציא צו הבאה כנגד אדם חייב, הוא רושם בצו ההבאה את הסכום הכספי אותו נדרש לשלם האדם החייב,  אם האדם החייב יכול להוכיח כי הוא אכן שילם את אותו סכום כספי הוא יכול למנוע את המעצר שלו. 

במאמר זה תוכלו למצוא מידע רלוונטי בכל הנוגע לנושא.

 

מתי ניתן להשתמש בצו הבאה?

החוק במדינת ישראל קובע כי ניתן לעשות שימוש בצו הבאה במקרים בהם האדם החייב אינו מוכן להופיע לחקירת יכולת ו/או במקרים בהם האדם החייב אינו מוכן להגיע לבירור שנקבע לו בלשכת ההוצאה לפועל. 

צו הבאה אינו יוצא לפועל בצורה אוטומטית ברגע שהחייב אינו מגיע לבירור או לחקירה, הצו יוצא לפועל רק כאשר האדם שחייבים לו את הכסף מבקש זאת או כאשר עורך הדין של האדם שחייבים לו את הכסף מבקש זאת. 

 

מהן הסמכויות של ראש ההוצאה לפועל כנגד החייב

כאשר החייב יתייצב בפני ראש ההוצאה לפועל הוא יערוך לו חקירת יכולת שמטרתה לבדוק האם המצב הכלכלי של החייב מאפשר לו לשלם את החובות שלו. 

במקרים מסוימים ראש ההוצאה לפועל יכול לחייב את האדם החייב להציג בפניו מסמכים והוכחות אשר מעידים על המצב הכלכלי שלו ועל המצב הכלכלי של בני המשפחה שלו.  

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

שירותים נוספים בנושא הוצאה לפועל זוכים

מאמרים בנושא הוצאה לפועל זוכים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: