נפגעתם כתוצאה מרשלנות מקצועית של עורך דין? אתם לא לבד

תוכן עניינים

בין אם עברתם תהליך אצל עורך דין בו לא הושגה התוצאה הרצויה, "זרקתם לפח" אלפי שקלים ואתם חושבים שאופן התנהלות עורך הדין היה מרושל, ייתכן מאוד שאתם צודקים.

כל נותן שירות שמספק לכם עבודה, מחויב לעמוד בכללי בסיס אשר נועדו לשמור על רמת שירות סבירה והוגנת ללקוח ועל סטנדרט עבודה מקצועי. איש מקצוע שלא עומד ברמת שירות כזו, ואף גורם נזק ללקוח – חשוף לתביעת רשלנות מקצועית כנגדו.

 

מהם השלבים שצריך לדעת כדי לרשום את זכויות היוצרים שלכם? כל התשובות כאן

מהי רשלנות מקצועית של עורך דין?

אצל עורכי דין, רובם מבוטחים בביטוח הנקרא "ביטוח אחריות מקצועית". אנחנו מדברים כאן על פוליסת ביטוח שתפצה את עורך הדין במקרה של תביעה כנגדו. זאת מאחר ותביעות מהסוג הזה הינן כבדות ובעלות נזק קטסטרופלי לעסק שסופג אותן.

לפני שאנו ניגשים להליך תביעת עורך דין ברשלנות מקצועית, חשוב להבין שחקירת עורכי דין בגין רשלנות מהסוג הזה היא לא פשוטה בכלל.

 

למה קשה לחקור בגין רשלנות מקצועית של עורך דין?

לחקור עורך דין אומר להתמודד עם אנשים בעלי יכולת אינטלקטואלית וורבלית גבוהה ביותר, מדובר באנשים בעלי יכולת ביטוי ושכנוע במתן עדות גבוהה – שכן הם בעלי ניסיון רב במתן עדות בעבודתם ויודעים כיצד להשיב לשאלות בצורה מיטבית.

 

לתבוע עורך דין בגין אי עמידה בחבותו כלפי לקוחותיו

בעת תביעת עורך דין על רשלנות מקצועית נדרש להעריך האם הרשלנות היא זו שגרמה לנזק, ואם כן – מה אומדן הנזק. יש גם מקרים שהרשלנות אכן גרמה לנזק, אך מפאת גודל הנזק לא כדאי להיכנס להליך משפטי מפני שסיכויי ההצלחה שלו הם לא גבוהים במיוחד. בדרך כלל כאשר התביעה קטנה מכמה עשרות אלפי שקלים לא כדאי לנהל אותה. 

 

באילו מקרים ניתן לתבוע עורך דין על רשלנות מקצועית?

עשויה להיות עילה לתביעה בגין רשלנות מקצועית של עורך דין בכל מקרה בו עורך הדין לא ביצע את תפקידו כהלכה, וגרם לנזקים אשר הובילו את הלקוח לאיבוד כספים, בזבוז זמן ואנרגיה, בדיקות שלא בוצעו כראוי ועוד. יש גם מקרים חמורים יותר בהם מדובר במרמה של עורך הדין – במקרים כאלה עוה"ד מעדיף את טובתו האישית על פני טובת הלקוח, וכאן ניכרת כוונת זדון במעשה. כללי האתיקה המקצועית נועדו כדי למנוע מצב כזה, ולפיכך נקבע כי טובת ההנאה היחידה שעורך דין יכול לקבל היא שכר הטרחה שלו. אך במקרה של מעבר על כללי האתיקה או על החוק, עורך הדין חשוף לתביעה מצד הלקוח.

 

*הבהרה: האמור הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו משמש כתחליף לייעוץ/ליווי משפטי

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

שירותים נוספים בנושא נזיקין ליטיגציה

מאמרים בנושא נזיקין ליטיגציה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: