ליטיגציה מסחרית

תוכן עניינים

כדי להבין מהי ליטיגציה מסחרית ראשית עלינו להבין מהי ליטיגציה.  כאשר אנו מדברים על ליטיגציה אנחנו למעשה מדברים על היכולת של עורך דין בהופעה מול בית המשפט, עורך דין בעל התמחות בתחום זה נקרא "ליטיגטור". ליטיגטור הוא עורך דין שמעבר להתמצאות שלו בחוקים שונים ובתקנות שונות יש לו מספר תכונות ספציפיות ומיוחדות: הוא בעל כריזמה שופעת, הוא יודע לחשוב במהירות ולנסח את עצמו בצורה המדויקת ביותר, הוא יודע כיצד לסחוף אחריו את כל הקהל בבית המשפט והוא יודע איך להציג את העובדות השונות ואת הטענות השונות בצורה שתומכת באדם אותו הוא מייצג. 

ישנם עורכי דין בעלי התמחות בתחומים שונים שאינם יודעים כיצד לתת הופעה ברמה גבוהה אל מול בית המשפט. כך למשל, עורך דין בתחום המקרקעין יכול לדעת על הצד הטוב ביותר את כל התקנות והחוקים בתחום המקרקעין, אך הדבר אינו אומר כי הוא יודע לחשוב במהירות ולסחוף אחריו את הקהל הנוכח בבית המשפט. 

עכשיו לאחר שהבנו מהי ליטיגציה בואו ונפרט על מהי ליטיגציה מסחרית. 

 

ליטיגציה מסחרית

ליטיגציה נחלקת לשתי קטגוריות עיקריות הלא הן: ליטיגציה אזרחית וליטיגציה פלילית. תחת שתי הקטגוריות הללו קיימות תתי קטגוריות נוספות, ליטיגציה מסחרית היא תת קטגוריה של קטגוריית הליטיגציה האזרחית, הליטיגטור בתת קטגוריה זו עוסק בייצוג של תיקים שונים בעלי מאפיינים מסחריים כמו למשל: תיקים בנושא של היתרי בנייה, תיקים בנושא של סחר בינלאומי, תיקים בנושא של הפצה ומסחר ועוד. 

רמת המורכבות של תיקים בקטגוריית ליטיגציה מסחרית דורשת מן הליטיגטור המסחרי לדעת היטב את החוקים ואת התקנות של תחומים רבים. 

 

באילו מקרים יש צורך בליטיגטור מסחרי?

בדרך כלל יהיה צורך בליטיגטור מסחרי במקרים בהם אדם נמצא בסכסוך בעל מאפיינים מסחריים, שירותיו של ליטיגטור מסחרי יהיו המועילים ביותר עבור אותו אדם. ליטיגטור מסחרי מקצועי ידע לתת ללקוח שלו את העצות הטובות ביותר ואת דרכי הפעולה הטובות ביותר כדי שבסופו של דבר הלקוח שלו יצא מנצח בתיק. 

אנשים רבים בוחרים לוותר על השירות של ליטיגטור מסחרי, יש כאלה שעושים זאת כי זה מיותר מבחינתם ויש כאלה שאינם מוכנים להוציא על כך סכום כספי כזה או אחר. 

חשוב מאוד לציין כי רוב הסיכויים שעורך דין שאינו מתמחה בתחומים המסחריים יוביל את הלקוח שלו למצב של הפסד בתיק.  

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

שירותים נוספים בנושא נזיקין ליטיגציה

מאמרים בנושא נזיקין ליטיגציה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: