לשון הרע

תוכן עניינים

כל אחד מבני האדם עלול להיפגע מאמירה כזו או אחרת, במצב כזה או אחר, הדבר תלוי באופי של אותו בן אדם. אנשים רבים נוטים לחשוב כי כל פגיעה באדם נחשבת ללשון הרע, אך מדובר בטעות הנובעת מחוסר ידע. 

לשון הרע אשר בגינה ניתן לתבוע אדם מוגדרת על פי החוק בצורה מובהקת; כדי שהיא תתקיים צריכים לחול שני תנאים: פרסום בפומבי וקיום פוטנציאל לפגיעה בשמו הטוב של האדם. 

כעת נסביר את כל אחד מן התנאים. 

 

בראש ובראשונה החוק קובע כי האמירה הפוגעת צריכה להיות פומבית. כלומר, האמירה צריכה להיות מפורסמת בפני רבים. באופן הזה, אמירות רעות אשר נאמרות בין שני אנשים אינן נחשבות ללשון הרע. 

בתקופה של ימינו, הדרך הקלה ביותר לפרסם אמירה פוגענית בפני רבים היא שימוש באינטרנט וברשתות החברתיות השונות. כך למשל אמירה פוגענית אשר נכתבה בפייסבוק עשויה להגיע לכמות עצומה של אנשים. כמובן שקיימות עוד דרכים לפרסום אמירה פוגענית ברבים כגון: טלוויזיה, עיתון, רדיו ועוד. 

 

הדבר השני שקובע החוק הוא כי על האדם המתלונן להוכיח שהפרסום של האמירה הוביל לנזק מסוים כלפיו או היה עלול להוביל לנזק מסוים כלפיו. כלומר, אדם אינו צריך לחוות נזק אמיתי על מנת להגיש תביעה, מספיק שאותו אדם יכול להוכיח כי אותה אמירה פוגענית הייתה עשויה לגרום לו לנזק. 

 

חשיבותו של עורך דין לשון הרע

כל תביעה בגין הוצאת דיבה יכולה להוביל לפיצויים של עד 150,000 שקלים ללא הוכחת נזק עבור אותו אדם שנפגע מהוצאת הדיבה, הפיצויים יכולים להתקבל גם ללא הוכחה של נזק אשר נגרם לתובע בפועל. ככל שכמות האנשים אשר נפגעה מהוצאת הדיבה גדולה יותר, כך סכום הפיצויים שניתן לקבל גדל. 

כאשר אדם נתבע בגין הוצאת לשון הרע, חשוב מאוד שהוא יפנה לשירותיו של עורך דין מקצועי ומיומן בתחום הספציפי הזה.  עורך דין מיומן ידע למצוא פרצות שונות בחוק אשר יעזרו לו להגן על הלקוח שלו. 

ישנה חשיבות רבה להיעזרות בשירותיו של עורך דין מקצועי, עורך הדין המתאים ידע כיצד לשמור על השם הטוב שלכם בצורה האידיאלית. 

קבלת שירות מעורך דין שאינו בעל התמחות בתחום זה עלולה להוביל למצב בו הנתבע מפסיד במשפט ונדרש לשלם פיצויים כספיים גבוהים לתובע. 

לכן, כאשר זה נוגע לתביעת לשון הרע אל תתפשרו ותפנו אל עורך דין על התמחות ספציפית בתחום זה.   

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

שירותים נוספים בנושא נזיקין ליטיגציה

מאמרים בנושא נזיקין ליטיגציה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: