מטרד ליחיד

תוכן עניינים

מטרד ליחיד הוא למעשה עוולה נזיקית, אשר מוגנת במסגרת פקודת הנזיקין. עוולה זו מוגדרת בסעיף 44 לפקודת הנזיקין באופן הבא: "התנהגות של אדם, בין בעצמו ובין על ידי אחרים, באופן שיש בו הפרעה של ממש לשימוש סביר במקרקעין של אדם אחר או להנאה סבירה מהם בהתחשב עם מקומם וטיבם".

 

מה חשוב לדעת על עוולת מטרד ליחיד?

ישנן מספר נקודות חשובות אותן חשוב להכיר כאשר זה נוגע לעוולה מסוג כזה. בראש ובראשונה, על מנת שהפרעה מסוימת תיחשב למטרד, היא צריכה להיות הפרעה של ממש. משמעות הדבר היא שההפרעה צריכה להיות משמעותית, ולא רק אי נוחות קלה. 

כמו כן, על ההפרעה להיות ספציפית לנכס של התובע. כלומר, במקרים בהם מדובר בהפרעה גורפת אשר יכולה להשפיע על כל אחד, לא יהיה ניתן לתבוע בגין מטרד ליחיד, ההפרעה צריכה להיות מכוונת לנכס של התובע כדי שיהיה ניתן לתבוע בגין מטרד ליחיד. 

 

אם הנכם סבורים שהתרחשה הפרעה לשימוש סביר בשטח המקרקעין שלכם או להנאה סבירה ממנו, אתם יכולים לתבוע את האדם אשר גרם למטרד בגין עוולת מטרד ליחיד. יש להגיש את התביעה לבית המשפט המחוזי. בעת הגשת התביעה, יהיה עליכם להציג ראיות אשר מבססות את ההפרעה. אתם יכולים להשתמש במסמכים, עדויות ראייה וגם עדויות מומחים. 

במסגרת המשפט, בית המשפט יבחן את הראיות שהוצגו בפניו ויקבע האם הייתה הפרעה לשימוש סביר בשטח המקרקעין של התובע או להנאה סבירה ממנו. במקרים בהם בית המשפט קובע כי הייתה הפרעה, הוא יפסוק פיצויים לטובתו של התובע בגין הנזק שנגרם לו. גובה הפיצויים ייקבע בהתאם למידת ההפרעה, הנזק שנגרם לתובע והנסיבות הספציפיות של המקרה.

 

החשיבות של ייצוג עורך דין במקרים של מטרד ליחיד

מטרד ליחיד הוא עוולה נזיקית חמורה, אשר עשויה להוביל לנזקים משמעותיים, הן מבחינה כספית והן מבחינה רגשית. אם אתם סובלים ממטרד ליחיד, חשוב לפנות לעורך דין לצורך קבלת ייעוץ משפטי מקצועי. עורך הדין יוכל לעזור לכם להבין מהן הזכויות שלכם, יבחן את המקרה הספציפי שלכם ויסייע לכם לגבש אסטרטגיה משפטית באמצעותה תשיגו את הפיצויים שמגיעים לכם. 

כמו כן, עורך הדין יסייע לכם גם במסגרת ההתמודדות עם ההליך המשפטי, אשר במקרים רבים אורך זמן רב. בנוסף על כך, עורך הדין הוא זה אשר ייצג אתכם בבית המשפט, ינהל עבורכם את ההליך המשפטי ויוודא כי כל הזכויות שלכם נשמרות. 

 

*הבהרה: האמור הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו משמש כתחליף לייעוץ/ליווי משפטי. אין לראות באמור משום המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהליכים, וכל המקבל החלטה על פי מאמר זה עושה זאת על שיקול דעתו ותחת אחריותו הבלעדית.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

שירותים נוספים בנושא נזיקין ליטיגציה

מאמרים בנושא נזיקין ליטיגציה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: