הקמת חברות

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

תוכן עניינים

יש לכם עסק שאתם מעוניינים להפוך לחברה בע"מ? מזל טוב. אתם עומדים לעבור את אחד השלבים המשמעותיים ביותר בקריירה העסקית שלכם, אך לפני שאתם פותחים חברה – כדאי להבין מהו ההבדל בין חברה בע"מ לבין עוסק פטור/מורשה. באופן כללי, כל פעילות עסקית שאדם מסוים מעוניין לבצע בשטחה של מדינת ישראל ניתן לקיים בתנאי שקיים לו תיק במס הכנסה של עוסק פטור או עוסק מורשה. אחד היתרונות הבולטים של חברה בע"מ הוא המיתוג כלפי הלקוחות, כעת אתם לא "עוד עסק" אלא אתם מתנהלים כחברה בעלת מעמד אחר, אך עם זאת יש לכם גם התחייבויות גדולות יותר. 

 

מהי חברה בע"מ?

חברה בע"מ, כשמה כן היא – חברה בעירבון מוגבל. עירבון מוגבל של מי? שלכם. למעשה, כאשר אתם מקימים חברה בע"מ, אתם הופכים את העסק שלכם ליישות משפטית נפרדת מכם, ומי שמחזיק בחברה כרגע ייקרא "בעל מניות בחברה". כל אחד יכול לפתוח חברה, בתנאי שהחברה תעסוק בכל עיסוק חוקי, מוסרי, ואינו נוגד את תקנות הציבור. פתיחת חברה מותנית במספר שלבים שעליכם לבצע, ולאחר מכן תוכלו לפתוח חברה – גם אם אתם בעלי המניות היחידים בה.

 

פתיחת חברה בע"מ – עלויות – כמה זה עולה לי?

לחברה בע"מ יש יתרונות, אך גם חסרונות כמו עלויות נוספות שלא עבור כולם הן משתלמות. למרות זאת, יש להדגיש כי לעומת החסרונות הכספיים, חברה בע"מ מחזיקה ביתרונות משפטיים ומיסויים גבוהים לאין שיעור. לכן, זהו לא הפרמטר היחיד שאמור להשפיע עבורכם על ההחלטה האם לפתוח חברה או לא. להלן חלק מן ההוצאות הנכללות בתוך פתיחת חברה בע"מ:

 

  • הוצאות חד פעמיות לייסוד החברה
  • אגרה שנתית לרשם החברות
  • עלות ניהול ספרים (שבדרך כלל זניחה, לאור העובדה שהיא מתקזזת עם ההוצאות המוכרות)
  • ועלויות נוספות.

 

האם זה משתלם לכם?

תלוי. מצד אחד, חברה היא באמת לא "עסק זול". אך כאשר אתם עומדים בפני קפיצה למדרגה העסקית הבאה שלכם, יש סיכוי לא נמוך שזו בדיוק הפעולה שאתם צריכים לעשות. יתרונות של הקמת חברה בע"מ מונים: חיסכון משמעותי בדמי הביטוח הלאומי (לא מדובר יותר בכם אלא בגוף נפרד – החברה), תשלום למס הכנסה יתבצע רק בגין המשכורת שתמשכו אליכם, שיעורי מס שונים אשר פועלים במקרים רבים לטובת החברה ויתרונות רבים נוספים.

מאמרים בנושא משפט מסחרי

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: