מיזוגים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

תוכן עניינים

לפני שאנו דנים בנושא המיזוגים, נסביר כי מטרתם העיקרית של כל בעלי העסקים באשר הם היא להגדיל את הכנסות העסק שלהם על ידי תהליכי התפתחות וצמיחה של העסק שלהם. ישנם מקרים רבים בהם חברות פונות אל תהליכי מיזוג על מנת להתפתח ולצמוח במהירות גבוהה יותר. 

כאשר אנו מדברים על מיזוגים אנחנו למעשה מדברים על תהליך של שינוי מבנים בחברות ותאגידים. מיזוגים הינם תהליכים עסקיים שבסופו של דבר מובילים לחיבור של מספר גופים עסקיים לגוף עסקי אחד.

 

יורדים לעובי הקורה – מהם מיזוגים של חברות?

אחד הדרכים הפופולריות ביותר להתפתחות והתקדמות של חברות היא תהליכי מיזוג ורכישה בין חברות שונות. כאשר תהליכי מיזוג מתבצעים בצורה לא מקצועית ולא ליווי של אנשי המקצוע הנכונים, רוב הסיכויים כי התהליכים יכשלו וההזדמנות תחלוף. 

במסגרת תהליכי מיזוג חברות שתי חברות או יותר בוחרות לאחד את כל נכסיהן ואת כל הפעילויות העסקיות שלהן. קיימת האפשרות להטמיע את אחת החברות בחברה השנייה או שמא להקים ישות נפרדת תחתיה יפעלו שתי החברות. 

קיימות שתי דרכים עיקריות לביצוע תהליכי מיזוג:

  • מיזוג סטטוטורי – במסגרת תהליך זה אחת החברות מפסיקה להתקיים ומעבירה את כל הפעילויות העסקיות שלה לחברה השנייה. 
  • החלפת מניות – במסגרת תהליך זה חברה אחת מעבירה לחברה אחרת לפחות 80% מסך המניות שלה ובשל כך היא הופכת להיות חברת בת. 

 

מעבר לרצון להתקדם ולהתפתח, קיימות סיבות נוספות אשר בגינן חברות פונות אל הליכי מיזוג, חלק מן הסיבות הללו הן: התייעלות וכיסוי הפסדים, ניסיון להציל את החברה מפני משבר ועוד. 

 

מיזוג חברות – היבט משפטי

מיזוגים בין חברות נחשבים לתהליכים מורכבים, תהליכי מיזוג מחייבים החלטת דירקטריון, פרסום הודעות לנושי החברות, בדיקת דוחות כספיים של החברות הפונות אל תהליך המיזוג, הגשת בקשה לרשות ההגבלים העסקיים לצד פעולות נוספות. מאחר ותהליכי מיזוג נחשבים מורכבים מאוד ומצריכים התייחסות לסעיפים ותתי סעיפים רבים, מומלץ מאוד לפנות אל שירותיו של עורך דין המתמחה במיזוגים ורכישות על מנת לוודא כי התהליך יעבור בצורה חלקה וללא בעיות. 

 

עורכי דין בעלי התמחות במיזוגים ורכישות ידעו כיצד יש לערוך את כל המסמכים השונים בצורה הטובה ביותר, יספקו לכם את העצות המועילות ביותר בנושא המיסוי, יעזרו לכם לנהל משא ומתן, יגישו עבורכם את הדיווחים השונים לרשויות וישתמשו בכל הידע והניסיון שלהם על מנת להפוך את התהליך לכמה שיותר פשוט ומוצלח. 

מאמרים בנושא משפט מסחרי

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: