רכישות

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

תוכן עניינים

רכישות ומיזוגים הינם מונחים עסקיים המתייחסים לסוגים שונים של תהליכים שבמסגרתם חברה אחת רוכשת חברה אחרת או רוכשת את כלל נכסיה ופעילותה העסקית; דרך אחרת הינה מיזוג של שתי חברות לכדי חברה אחת. 

ההחלטה על פתיחה בתהליך מיזוג או שמא תהליך רכישה יכולה לנבוע ממספר סיבות שונות – התפתחות וגדילה מהירה יותר של העסק, רכישה של קהל לקוחות חדש, כניסה לתחום פעילות נוסף, כיסוי חובות וכן הלאה. 

לא משנה מהי הסיבה לפתיחה בתהליכים, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום כדי להבטיח שהתהליך יעבור בצורה חלקה וללא בעיות כאלה ואחרות. 

 

יורדים לעובי הקורה – מה הם תהליכי רכישה?

קיימות מספר דרכים לקיום תהליכי רכישה בין חברות, ריכזנו עבורכם מידע בנוגע לשתי הדרכים הפופולריות ביותר. 

  • חברה אחת יכולה לרכוש את כל הפעילות העסקית ואת כלל הנכסים וההתחייבויות של חברה אחרת, כתוצאה מכך החברה הנרכשת תפסיק להתקיים בתור ישות נפרדת.
  • דרך נוספת לרכישת חברה היא באמצעות רכישת כל הון המניות המוקצה של החברה או שמא רכישה של חלק מסוים מהון המניות המוקצה המעניק שליטה על החברה. לאחר השלמת העסקה החברה הנרכשת הופכת להיות חברת בת של החברה הרוכשת, לחברה הרוכשת יש בעלות חלקית או מלאה על החברה הנרכשת, אך למרות זאת החברה הנרכשת נמצאת תחת שליטתה המלאה של החברה הרוכשת והיא זו הקובעת את מדיניות החברה הנרכשת. 

 

במקרים בהם החברה הרוכשת מעוניינת לרכוש את כלל הפעילות, הנכסים וההתחייבויות של חברה אחרת, הכסף יועבר לחברה הנרכשת ישירות. לעומת זאת, במקרים בהם החברה הרוכשת מעוניינת לרכוש את הון המניות המוקצה של חברה אחרת, הכסף יועבר לבעלי המניות של החברה הנרכשת. 

 

החשיבות בעבודה עם עורך דין מומחה

תהליכי רכישה בין חברות הינה תהליכים מורכבים המצריכים ידע מקצועי כדי לבצע אותם בצורה נכונה וללא תקלות. בראש ובראשונה מדובר בתהליכים שיכולים להימשך חודשים ואף שנים, במסגרת התהליך יש לערוך דיונים מקדימים, הערכת שווי, בדיקה של פוטנציאל החברה וההתאמה שלה לצרכים של החברה הרוכשת, עריכה של הסכמים מורכבים, הגשת בקשה לרשויות המתאימות וכן הלאה. 

הדבר החכם ביותר שאתם יכולים לעשות כדי להבטיח שתהליך הרכישה שלכם יעבור בצורה חלקה וללא בעיות הוא לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה ברכישות ומיזוגים. עורך הדין יבצע עבורכם את כל המשימות הנדרשות ויבטיח כי התהליך יעשה על הצד הטוב ביותר. 

מאמרים בנושא משפט מסחרי

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: