תביעות נזק

תוכן עניינים

תביעות המשתייכות לסוג זה הן בדרך כלל תביעות העוסקות בכל נזק שנגרם לאדם, בין אם מדובר בנזק רכושי, נזק עקב סעיף בחוזה שלא בוצע, נזקי גוף ועוד. כאשר נגרם נזק כזה, בחלק מהמקרים לאדם הניזוק מגיע לקבל פיצויים. לעיתים הפיצויים מתייחסים לנזק הממשי של אותו אדם (כלומר הנזק שמשפיע עליו בהווה כמו כאב, עוגמת נפש ועוד), או נזק בעתיד. מצבים נוספים שמשתייכים לתביעות אלה הם: תאונות דרכים, תאונות עבודה, לשון הרע, מטרד, רעש, זיהום אוויר, גניבה, שימוש בזכויות ועוד.

אם נגרם לכם נזק מאדם אחר, כדאי שתפנו לייעוץ ראשוני עם עו"ד על הפגיעה שעברתם, גם אם היא אינה פגיעה שניתן להצביע עליה באופן מפורש. הסיבה היא שהרבה פעמים לעבירות על סעיפים בחוזה, גם אם הן נראות "שוליות", יש משמעות גבוהה ולא תמיד אנחנו מבינים את כלל ההשלכות.

אז בואו נעבור על סוגים שונים של תביעות נזיקין:

 

תביעות נזקי רכוש

כדי לקבל פיצויים בגין תביעות נזקי רכוש, חשוב לדעת שלא תמיד אנחנו נתבע את מי שביצע את הנזק. לעיתים קורה שהנזק בוצע על ידי אדם מסוים, אך הוא רכש פוליסת ביטוח שמבטחת אותו למקרים כאלה, ובמקרה זה אנו נתבע את חברת הביטוח. אך גם במקרים כאלה, כאשר מי שיישא באחריות היא לכאורה חברת הביטוח, אנו עשויים להיתקל במקרים שאותם היא אינה מכסה. כמו למשל: אם התבצעה תאונת דרכים שלא גרמה נזק לאדם אך גרמה נזק לרכוש, אך חברת הביטוח מכסה את הרכוש עד לגבול מסוים, חברת הביטוח לא תכסה את מלוא סכום התביעה על הנזק או תכסה רק חלק ממנו.

 

חשוב לדעת: כאשר בוחרים עורך דין לנזיקין בתביעתכם את הביטוח או צד ג', חשוב למצוא עורך דין שיתמצא בדיני נזיקין ולא רק בתחום עריכת הדין. אפילו אגדיל ואומר שמומלץ שעורך הדין יהיה בקיא בתחומי הביטוח, משום שתביעות ביטוח עלולות להסתבך להן די בקלות (חברות הביטוח מצידן מביאות לא פעם אנשי מקצוע מיומנים ביותר במו"מ ובדקויות החוק. זכרו שהאינטרס של חברת הביטוח הוא לא לשלם בגין הפגיעה, שכן המשמעות היא הפסד כספים).

 

תביעות נזקי גוף

תביעות נזקי גוף הן תחום משפטי מעט שונה, אך לא שונה יותר מדי מתחום נזקי הרכוש. בכל הקשור לתביעות נזקי גוף, יש לזכור שהפיצויים מתחלקים ל-3 סוגים: כאב, הפסדים כספיים בהווה והוצאות עתידיות (כגון טיפולים רפואיים וכדומה).

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

שירותים נוספים בנושא נזיקין ליטיגציה

מאמרים בנושא נזיקין ליטיגציה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: