גישור

תוכן עניינים

כאשר אנו מדברים על גישור, אנחנו למעשה מתכוונים לתהליך שבו אנשים רבים עושים שימוש על מנת לפתור סכסוכים שונים. הליכי גישור משפחתיים מתבצעים מחוץ לגבולות בית המשפט על ידי מגשר, ותפקידם הוא לפתור את הניגודים בין שני הצדדים. הליכים אלה יכולים להיערך בין שני אנשים פרטיים בתוך חברה, בין אדם פרטי לגוף כזה או אחר ובין גוף אחד לגוף אחר, זאת על ידי הידברות ישירה והסכמה של כל אחד מן הצדדים אשר לוקחים חלק בסכסוך. 

ההליכים הללו, הינם מומלצים במיוחד לאנשים אשר לוקחים חלק בסכסוכים משפטיים ורוצים להימנע מן התהליך המשפטי הארוך ומן ההוצאות הכספיות שהם ידרשו להוציא במסגרת התהליך המשפטי. 

במסגרת הליכי גישור, הצדדים אשר לוקחים חלק בסכסוך מקבלים סיוע ממגשר מקצועי הלא הוא בעל מקצוע מומחה שעבר הסמכה לניהולם. המטרה העיקרית של הליך זה, היא להוביל להסכמה בין אלו שלוקחים חלק בסכסוך. 

ראו גם: פירוק שיתוף בין בני זוג: מה עושים כאשר אין הסכמה על חלוקת הדירה והרכוש?

 

למי זה מתאים?

הליכי גישור משפחתיים, מתאימים בעיקר למקרי סכסוך בהם ישנה חשיבות לשמירה על מערכת היחסים בין אלו שלוקחים חלק בסכסוך, לצורך הדוגמה – בני משפחה. לחילופין, הם עשויים להתאים גם לאנשים הנמצאים בהליך גירושין, לזוג ידועים בציבור שמעוניינים להיפרד וגם למקרים שבהם מדובר בסכסוך משפחתי. בכל אחד מן המקרים שצוינו לעיל, בדרך כלל יהיה רצון לנתק את הקשר או להסדירו, אך ללא קשר לכך הצדדים בסכסוך מעוניינים לפתור את הנושא בצורה מכובדת ולכן הם פונים להליך גישור. 

 

הליכי גישור משפחתיים

מדי שנה, אנו עדים ליותר ויותר אנשים אשר ניגשים להליכי גישור משפחתיים במקרים שבהם מתנהל סכסוך מסוים בין בני משפחה, כאשר המטרה העיקרית היא מניעת מצב שבו הם מגיעים לדיון בבית המשפט. 

הליכי גישור בין בני משפחה הם נפוצים למדי במדינתנו; אנשים פונים אליהם במקרים שונים כמו: סכסוך בנוגע לעסק משפחתי, מחלוקות בין יורשים, הליכי גירושין, סכסוכים בין אחים, ועוד מגוון מקרים נוספים. 

ברובם המוחלט של המקרים, הליכים אלו כוללים בתוכם שלל טכניקות שונות בהן נעשה שימוש על מנת ליישב סכסוכים, ומטרתן היא להוביל את הצדדים המסוכסכים למצב בו הם מגיעים להסכמה מסוימת על ידי שיח ישיר זה עם זה. הגורם השלישי בהליך הגישור, הוא המגשר אשר מנהל את ההליך ועוזר ליישב את הסכסוך. ככל שחולף הזמן, הם הופכים להיות נפוצים יותר בתור אמצעי המשמש ליישוב סכסוכים. 

 

*הבהרה: האמור הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו משמש כתחליף לייעוץ/ליווי משפטי. אין לראות באמור משום המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהליכים, וכל המקבל החלטה על פי מאמר זה עושה זאת על שיקול דעתו ותחת אחריותו הבלעדית.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

שירותים נוספים בנושא משפחה

מאמרים בנושא משפחה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: