תביעת תלויים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

תוכן עניינים

תביעת תלויים, היא נושא הנוגע לתביעה משפטית שאותה מגישים בני המשפחה של אדם שנפטר. במסגרת תביעה זו, בני המשפחה מבקשים פיצויים עבור הכנסותיו העתידיות של המנוח – הכנסות אשר היו מועברות למשפחה לולא היה נפטר. 

 

מה חשוב לדעת על התביעה?

להלן מספר נקודות הנוגעות לתביעה שכדאי להכיר:

  • לא לכל בני המשפחה יש את האפשרות לתבוע. בני המשפחה היחידים אשר רשאים להגיש תביעה מסוג זה הם אלו שהיו תלויים כלכלית במנוח, למשל בן/בת הזוג, הורים, ילדים, אחים ואחיות. 
  • ישנם תנאים נוספים אשר צריכים להתקיים כדי שיהיה ניתן להגיש תביעת תלויים, לדוגמא גיל המנוח, תנאי העבודה של המנוח, מועד הפטירה של המנוח ועוד.
  • גובה הפיצויים המתקבלים במסגרת התביעה נקבע בהתאם להכנסה השנתית הצפויה של המנוח ובהתאם לגיל של בני המשפחה שלו. 

 

תהליך הגשת תביעת תלויים

תהליך ההגשה של התביעה מורכב ממספר שלבים:

  • הכנת מסמכים – בני המשפחה אשר מעוניינים להגיש תביעה צריכים להכין את המסמכים הבאים: תעודת פטירה, תעודת נישואין או גירושין, תעודת לידה של הילדים, אישור הכנסות של המנוח, אישור ביטוח החיים וכל מסמך רלוונטי אחר. 
  • מילוי טופס התביעה – יש למלא טופס תביעה ייחודי המיועד לתביעה. ניתן להוריד את הטופס באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי. 
  • הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי – לאחר שמכינים את המסמכים וממלאים את הטפסים הרלוונטיים לתביעה, יש להגיש אותם למוסד לביטוח לאומי באופן מקוון, בדואר או באופן אישי. 
  • התהליך המשפטי – לאחר הגשת התביעה, המוסד לביטוח לאומי יבצע בדיקה. אם התביעה תאושר, המוסד לביטוח לאומי ישלם לבני המשפחה את הפיצויים המגיעים להם. 

 

מתי ניתן להגיש תביעת תלויים?

קיימת אפשרות להגיש תביעה, עד לפרק זמן של שלוש שנים מיום הפטירה של המנוח. בני משפחה שלא מגישים את התביעה בפרק הזמן הזה עלולים לאבד את הזכות שלהם לתביעת הפיצויים. 

 

החשיבות בעבודה עם עורך דין מומחה 

אם אתם מתקשים להגיש את התביעה או שאתם חושיים שלא תקבלו את הפיצויים שמגיעים לכם, ניתן להיעזר בעורך דין מקצועי המתמחה בתחום הירושות. עורך הדין יסייע לכם להבין את זכויותיכם, להכין את התביעה ולנהל את התיק אל מול המערכת המשפטית שלא פעם מערימה קשיים. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום, על מנת לקבל ייעוץ משפטי בנושא תביעת תלויים. 

 

*הבהרה: האמור הינו בגדר מידע כללי ואין לראות בו משום המלצה לנקיטה או לאי נקיטת פעולה משפטית. כל המבצע פעולה על סמך מידע זה עושה זאת על אחריותו בלבד.

מאמרים בנושא משפחה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: