תביעת עיזבון

תוכן עניינים

כאשר אנו מדברים על תביעת עיזבון, אנחנו לעמשה מדברים על הליך משפטי שנועד לקבוע את זכויות היורשים של אדם שנפטר, ולחלק את רכושו בין היורשים. תביעות עיזבון מתנהלות בבית המשפט, כאשר תביעות מסוג זה מתחילות כשמגישים בקשה לבית המשפט לקיים את צוואתו של המנוח. 

 

מה חשוב לדעת על תביעת עיזבון?

הנה כמה דברים שכדאי לדעת:

  • תביעות עיזבון יכולות להיות מורכבות במיוחד, בשל כך חשוב להתייעץ עם עורך דין מקצועי בעל ניסיון בתחום, טרם ניגשים לתהליך. 
  • תביעת עיזבון יכולה להימשך מספר חודשים או שנים עד לסיומה. 

 

החשיבות של ייצוג עורך דין במקרים של תביעת עיזבון

תביעת עיזבון עלולה להיות הליך מורכב ומלחיץ. על ידי עבודה עם עורך דין מקצועי בעל ניסיון והתמחות בתביעות עיזבון, תוכלו לקבל ראש שקט, ולדעת שהזכויות שלכם נשמרות, וכי הירושה שלכם מחולקת כראוילמשרדנו יש ניסיון רב בתחום דיני הירושה והצוואות. כבר שנים שאנו מלווים אנשים רבים במסגרת תביעות עיזבון ודואגים לכך שכלל הזכויות שלהם ימולאו על הצד הטוב ביותר.

 

הנה חלק מהדברים שאנו מבצעים עבור לקוחותינו במהלך תביעת עיזבון:

  • מסייעים להם להבין את הזכויות שלהם על פי החוק. 
  • מנהלים עבורם את תביעת העיזבון בצורה יעילה ומקצועית. 
  • מבטיחים כי צוואת המנוח מבוצעות כראוי. 
  • מספקים ליווי צמוד ומקיף לאורך כל התהליך, ומספקים מענה לכל שאלה כזו או אחרת. 

 

אם אתם ניצבים בפני תביעת עיזבון, צרו קשר עם משרדנו בהקדם האפשרי. אנו נהיה שם בשבילכם בכל צעד בדרך ונשקיע את מירב המאמצים עבורכם. 

 

כיצד בעל הירושה יכול להקל על התהליך?

אחת הדרכים היעילות ביותר באמצעותן בעל ירושה יכול להקל על תהליך תביעת עיזבון היא כתיבת צוואה טרם מותו. צוואה היא מסמך משפטי המגדיר את הרצונות של בעל הירושה לגבי הנכסים שלו לאחר מותו. כמו כן, במסגרת צוואה ניתן למנות גם מנהל עיזבון שיהיה אחראי על ביצוע הצוואה. 

במקרים שבהם לא קיימת צוואה, הנכסים של בעל הירושה ימושכנו על פי חוק הירושה הקיים בישראל. הדבר עשוי לפגוע בסדר החלוקה שעליו ציווה בעל הירושה בצוואתו ולהוביל לסכסוך בין יורשיו של בעל הירושה. 

 

*הבהרה: האמור הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו משמש כתחליף לייעוץ/ליווי משפטי. אין לראות באמור משום המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהליכים, וכל המקבל החלטה על פי מאמר זה עושה זאת על שיקול דעתו ותחת אחריותו הבלעדית.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

שירותים נוספים בנושא משפחה

מאמרים בנושא משפחה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: