ליקויי בנייה

תוכן עניינים

עורך דין לענייני ליקויי בנייה

אין ספק כי ליקויי בנייה הוא נושא שלא כיף להתעסק בו. קניתם דירה חדשה, אתם בטוחים כי סיימתם עם כל התהליך המייגע והעמל שכרוך בו, אך לפתע אתם מגלים כי קיימות בעיות בדירה שלא מאפשרות לכם להמשיך בסדר היום. בנוסף לכל הבלאגן, הקבלן מתנער מאחריות והפתרון היחיד שנותר לכם הוא לפנות לעורך דין לענייני ליקויי בנייה. 

מה זה עורך דין ליקויי בנייה וכיצד הוא יעזור לכם בתהליך? את התשובה לכך תגלו בהמשך המאמר. 

 

מתי עורך דין ליקויי בנייה נכנס לתמונה?

כפי שכבר סיפרנו לכם, עורך דין לענייני ליקויי בנייה נכנס לתמונה ברגע שמתגלות בעיות בדירה. בחלק גדול מן המקרים יהיה מדובר בדירה חדשה אותה קיבלתם מקבלן, אתם מגלים ליקויי בנייה בדירה החדשה והקבלן אינו מוכן לתקן אותם או שהוא מכחיש כל קשר לבעיות. 

אנשים רבים נכנסים לדירה חדשה שלהם והם בטוחים כי הדירה מושלמת ואין בה אף פגם, אך חשוב לשים לב כי אפילו אם ברגע הראשון זה אכן נראה כך – בחלק גדול מן המקרים הדבר לא באמת נכון. לאחר מספר גשמים חזקים לפתע מתגלה נזילה בנקודה מסוימת בדירה, לפתע אתם מגלים כי כי בחלק מסוים בדירה הרצפה מעט עקומה, אתם מתחילים לרכוש רהיטים חדשים לחדר מסוים בבית ומופתעים לגלות כי החדר אינו בגודל שהיה אמור להיות. זה אכן נשמע עצוב, אבל זו המציאות ומדובר במקרים נפוצים מאוד במדינת ישראל (הסטטיסטיקה בנושא זה גבוהה במיוחד). 

כאשר הבעיות הללו מתגלות בדירה, הדבר הראשון שעושים הוא לפנות אל הקבלן ולבקש ממנו לתקן את הבעיות הללו. הבעיה מתחילה ברגע בו הקבלן אינו מסכים לבצע תיקונים בדירה, ברגע הזה עורך דין לענייני ליקויי בנייה נכנס לתמונה. 

 

במה יעזור לנו עורך דין ליקויי בנייה?

הדבר הראשון אותו ינסה לעשות עורך דין לענייני ליקויי בנייה הוא לנסות להוביל אתכם ואת הקבלן לעמק השווה. קיימים מקרים רבים בהם הקבלן לא הסכים להקשיב לבקשות של הדיירים בדירה החדשה מסיבות כאלה ואחרות, אך כאשר עורך דין לענייני ליקויי בנייה פנה אליו, הוא הסכים להקשיב ובמקרים מסוימים אף נענה לבקשות בחיוב. 

בשלב הראשוני עורך דין לענייני ליקויי בנייה ישלח מכתב אל הקבלן בו הוא דורש ממנו לתקן את הבעיות בדירה, לפני שיפתח בהליך משפטי נגדו. 

אם המכתב לא עזר, הדבר הבא שיעשה עורך הדין הוא לגשת למשא ומתן אל מול הקבלן תוך כדי שימוש בחוזה הדירה עליו חתום הקבלן, המטרה היא לגרום לקבלן לבצע את התיקונים הנדרשים. 

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:

שירותים נוספים בנושא נדל"ן

מאמרים בנושא נדל"ן

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

התקשרו 050-711-8585 או השאירו פרטים:
זקוקים לסיוע מהיר? נשמח לעזור בכל שאלה: